YATILI BEBEK BAKICI

Yatılı Bebek Bakıcı

Yatılı Bebek Bakıcı

Bizim için en önemli iş yapılarımızdan biridir. Çünkü herhangi bir yanlışa tahammülün olmadığı, en hassas ve özenle ilgilenilmesi gereken bir yapıdır. Hayatınızdaki diğer her türlü canlı cansız varlık göz ardı edilebilse de, bebeğiniz asla göz ardı edilememektedir. Durum bu kadar önemli ve hassas olunca, yatılı bebek bakıcı adaylarını da en uygun, doğru şekilde yönlendirmek gerekiyor. Ajansın aileye, her önüne gelen bakıcıyı göndermemesi gerekmektedir. Bakıcının daha önce çalıştığı yerlerden bilgi almalıdırlar ve arkadaş, akrabalarının da düşüncelerini alarak yönlendirmelidirler. Arkadaş ve akraba düşüncelerinin asla göz ardı edilmemesi gerekiyor. Gerçeğe en yakın cevapları yakın çevresi vermektedirler.

Tamamen sizin şartlarınıza uyan ve sizin şartlarınızı, yapacağı işleri kabul eden bakıcı adayları ile çalışmaktayız. Bu şekilde ne ailelerimize, ne bakıcıya ne de kendimize zaman kaybı yaşatmadan, doğru iş yapısını kurmuş olmaktayız. Gündüzleri ve geceleri bebeğinize her şeyden daha fazla dikkat edecek, her türlü ihtiyaç ve bakımını üstlenecek bakıcı adayları üzerinizden büyük bir yükü alacaktır. İsterseniz buradan bebek-çocuk bakımı üzerine mezun, sertifikalı veya ülkesinde bebek bakıcılığı üzerine eğitim almış adaylardan da talepte bulunabilirsiniz.


0536 301 74 34


Ne yaptığını bilen, sizin hiçbir şey göstermeden bebeğinize özenle bakacak yatılı bebek bakıcı seçebilirsiniz, Ya da tamamen sizin şartlarınızı uygulayacak, sizin yönlendirmenizle bebeğinize bakacak adayları da seçebilirsiniz. Sizin taleplerinize uygun olarak adayları yönlendirmekteyiz. Genel anlamda ailelerimiz tecrübeli bakıcı adaylarından seçim yapmaktadır, ancak bu tecrübeli adaylara ailelerin kuralları uygulatılmaktadır, doğru olan da budur. Bu şekilde tamamen ailenin düzeniyle bebeğin büyümesi sağlanır.

Bebek Bakıcı İle Uyur Mu?

yatili-bebek-bakici-3

Ailelerimizin talepleri çoğu zaman birbirinden çok farklı olabilmektedir. Bazı ailelerimiz bebeklerinin bakıcılar ile uyumasını isterken, bir çoğu da buna karşı gelmektedir. Yatılı bebek bakıcı adı üstünde gece de yardımcı olabilmesi için aranan bir bakıcı modelidir, ancak bebek ile birlikte uyuması her ailemizde değişmektedir. Bazı ailelerimiz gün içerisinde bakıcının bebek ile ilgilenmesiyle yetinip; geceleri tam olarak kendisi ilgileniyor veya geceleri bakıcıdan ara ara yardım istiyorken, bazı ailelerimiz; tüm gece boyunca uyutulmasını, yedirilmesini, bezinin değişimini, gazının çıkarılmasını kısacası tam bakımını istemektedirler. Gece yapılan tam bakımda bakıcı annenin yanında olamayacağı için, bebek ile ortak odada aynı yatakta veya ayrı yataklarda yatmaktadırlar.

Aynı yatakta bakıcıyla birlikte yatan bebeğin, zaman içinde bakıcıyı anne olarak görmesi mümkün olabiliyor. Aynı yatakta bakıcının kokusuna ve tenine alışan bebeğin bu şekilde bilinç oluşturması kaçınılmazdır diyebiliriz. Birçok ailelerimizde bu durum sorun oluşturabilmektedir. Diğer yandan en büyük sorunlardan bir tanesi de uykusu ağır olan bakıcı modelidir. Bakıcının uykusunun ağır olmasının sonuçları çok acı olabilir. Acil durumda bebeği duymaması veya uyku sırasında bebeğin üzerine doğru olan uyuma şekli çok ağır sonuçlar doğurabilecektir. Bu nedenle tüm ailelerimize, bebeğin bakıcıyla aynı odada uyumasının uygun olabileceğini, ancak aynı yatakta uyumasının doğru olmadığını belirtmekteyiz. Ama bu durum tabii ki ailelerimize göre değişmektedir. Zaman içinde bakıcının bakımına güvenen ve tüm sorumluluğu alan ailelerimiz elbette bebeklerinin, yatılı bebek bakıcıyla aynı yatakta uyumalarına izin vermektedirler.

Gün içerisinde sürekli olarak bebek ile ilgilenen bakıcıyı, gece boyunca da bebek ile ilgilenmesi beklemek, zaman içinde bakıcının performansının düşüşüne sebep olacaktır. Evinizde sürekli olarak bakıcı sirkülasyonu yaşamamak için en önemli noktalardan biri, bakıcının dinlenmesine olanak sağlamaktır. Bu şekilde uzun süreli bir yatılı bebek bakıcı personeliniz olur ve uzun yıllar bu şekilde devam edebilirsiniz.

Yatılı Bebek Bakıcısı Anne Rolünde Midir?

Çok olmasa da bazı ailelerimizde yaşadığımız sorunlardan biridir. Gün içerisinde ve gecesinde sürekli olarak bakıcı ile vakit geçirip ona alışan bebekler, anneye bir zaman sonra tavırlı olabiliyorlar. Yemesini, içmesini, alt değişimini, gaz çıkarılmasını, duş aldırılmasını yani tüm bakımlarını yapan bakıcıya alışması tabii ki kaçınılmaz bir durum. Sırf bu yüzden, belli bir yıldan sonra yatılı bakıcılarını işten çıkaran ailelerimiz bile mevcuttur. Ancak bunu dengelemek ailelerimizin elindedir.

Doğru bir zaman planlamasıyla, belki bakıcının diğer işler ile meşgul olmasını sağlayarak veya bakıcının dinlenmesine olanak sağlayarak, bebeğinizle ara ara vakit geçirmek bunun önüne geçecektir. Anne sütü alan bebeklerin annenin kokusunu alması veya birlikte uyumaları da, bebeğin Anne ile bakıcıyı ayırmasına olanak tanıyacaktır. Bebeğe tamamen bakıcının bakmasını istemek, doğal olarak bu tanıyı zorlaştıracaktır. Bu sebeple belirttiğimiz üzere, iş hayatınızda çok yoğunluğunuz varsa, bebeğinizle geçireceğiniz zamanı doğru planlamak, yine bebekteki anne tanısının doğru oturmasına neden olacaktır.

Aynı zamanda tüm süreç ve bebeğe ayrılan zaman doğru olsa bile, bakıcının bebeği doğru yönlendirmesi de bu konuda önem taşımaktadır. Bebeğin gerçek annesiymiş gibi hareket etmemesi ve bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm anne bağlarını, gerçek annesiyle kurması için yardımcı olmalıdır. Bu şekilde ilerleyen yatılı bebek bakıcısı ile bebek arasındaki ilişki hep doğru mesafede ilerleyecektir. Anne ile de bebek arasındaki ilişki daha kuvvetli hale gelecektir.

Evde sürekli olarak bakıcıyı değiştirmek de bebeklerin psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden doğru ve legal olan firma ile çalışarak, sizin kriterlerinize uyan ve şartlarınızı kabul eden adaylar ile çalışmaya başlamalısınız. Bu şekilde bebeğiniz sürekli farklı yüzlere ve düzene alışmak durumunda kalmaz, aynı zamanda psikolojik gelişimi de düzgün olarak ilerler.

Yatılı Bebek Bakıcı Görevleri

yatili-bebek-bakici-2

Başlıca görevleri saymadan önce, bebek bakıcısının yatılı olarak çalışmasının asıl amacını unutmamak lazım. Gündüzleri büyük bir yoğunlukla bebekle ilgilenen bakıcıdan, gece de yardım beklemek anlamına geliyor, tabii ki bakıcının da dinlenmesinin sağlanmasıyla. Genelde uzun süreli çalışma yapısı oluşmuş ailelerimize baktığımızda, bakıcı ve aile arasındaki anlayışın fazla olduğunu görmekteyiz. Çünkü birbirine anlayışla yaklaşan işçi-işveren ilişkisinde çözülemeyecek sorun yok gibidir. Durum bu şekilde olduğunda aile içindeki çalışan bakıcı aileden bir birey olur ve ev içindeki sürekli değişebilecek bakıcı adaylarından dolayı ailenin psikolojisi bozulmaz.

Olumsuz bir örnek verecek olursak; yatılı bakıcıdan hem gündüz hem de gece tam performans bekleyip, bir de dinlenmeden devam etmesini beklemek hem gerçekliğe uymamaktadır, hem de çalışma yapısı olarak da çok uzun sürmeyecek bir birliktelik olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak yatılı bebek bakıcının çalışma zamanlarını doğru ayarlamak önemli bir konudur.

Bakıcının görevleri arasında; bebeğin yemeğinin hazırlanması, yedirilmesi, bez değişimin yapılması, duş aldırılması, öz bakımının sağlanması, eğitici ve fiziki aktivitelerinin yaptırılması, uyutulması ve aynı zamanda gece kalktığında yeniden uyutulabilmesi gibi görevleri sayabiliriz. Bunun dışında ailenin verdiği kurallar ve görevlere uyulması da diyebiliriz, zaten bu kurallar çevresinde bebeğin büyütülmesi en önemli konudur demek doğru olacaktır.

Yatılı Bebek Bakıcı Hizmeti

Yıllardan beri en çok önem verdiğimiz konu, uzun süreli bir bakıcı işveren birlikteliğini sağlamak üzerine olmuştur. Evinizde sürekli olarak bakıcı sirkülasyonu yaşamak, ev içinde huzursuzluğa ve küçüklerde psikolojik sorunları sebep vermektedir. Bu nedenle doğru firma ile çalışmak, sizi her zaman kötü sonuçlardan koruyacaktır. Vip Yardımcı firması olarak 2012 yılından beri yatılı bebek bakıcı konusunda hizmet vermekteyiz. Bu süre içerisinde birçok ünlü ünsüz ailelerimizden referans biriktirmiş durumdayız. Siz de bizim mutlu ailelerimiz arasına katılmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp