YATILI BAKICI ARIYORUM

Yatılı Bakıcı Arıyorum

Yatılı Bakıcı Arıyorum

İlk defa bir bakıcı alıyorsanız, bakıcınızın yatılı mı yoksa gündüzlü mü geleceğine karar vermelisiniz. İhtiyacınızı iyi belirlemeli ve bu kritere uygun araştırma içine girmelisiniz. Tabii ki de evinizin şartlarının da, kriterinizi belirleme de önemli bir rolü vardır. Evinizde bakıcı için kişisel bir odanız varsa, yatılı bakıcı alıyor olmak sizin için daha iyi olabilmektedir. Daha önce yatılı bakıcı arıyorum diyerek bize ulaşan ve personeli olan aileler bu rahatlığı bildikleri için, genel olarak gündüzlü bakıcı almazlar. Çünkü gün içerisinde işte de yoruldukları için, eve döndüklerinde rahat bir nefes almak isterler. Eğer eve döndüklerinde de iş yapmaya devam edeceklerse, bir bakıcı almanın onlar için bir mantığı olmamaktadır.

İnternet üzerinde yatılı bakıcı arıyorum yazdığınızda karşınıza birçok danışmanlık firması çıkacaktır. Aralarından legal olanı bulmak biraz zor olsa da, araştırma yaparak ve firmalara doğru soruları sorarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Firmalara şu soruları sormalısınız; bakıcı adaylarınız oturma izinli mi yoksa kaçak mı, ofisiniz var mı, sözleşmeli mi çalışıyorsunuz, hizmet süreniz var mı, deneme süreniz var mı gibi sorular ile firmanın legal olup olmadığı anlamasınız. Akabinde doğru bir firma bulduğunuzu düşünüyorsanız, bakıcı adayları ile yüz yüze de görüşme yaparak işe başlatabilirsiniz.


0536 301 74 34


Yatılı Bakıcı Ne İş Yapar

Ailelerimiz bizi arayıp yatılı bakıcı arıyorum dediklerinde, hemen personel paylaşımından önce ailenin kriterlerini öğreniyoruz. Çünkü bizim ana misyonumuz ailelerimize uzun süreli bakıcı adayı bulmaktır. Ailenin şartını kabul eden ve ailenin de onayladığı adaylar ile görüşme sağlatılır. Bu şekilde hem aileye hem bakıcıya hem de firmamıza zaman kaybettirmemiş oluruz. Genel hatlarıyla yatılı bakıcılar şu işleri yapmaktadır;

 • Evin temizlenmesi
 • Yemeklerin yapılması
 • Çamaşırların yıkanması
 • Ütülerin yapılması
 • Çocuk var ise;
  • Bez değişimi
  • Duş aldırılması
  • Yemeklerinin yedirilmesi
  • Uyutulması
  • vb.
 • Yaşlı var ise;
  • İlaçlarının takibi
  • Yemeklerinin yedirilmesi
  • Öz bakımının yapılması
  • Aynı zamanda ev işleri

Tecrübeli Yatılı Bakıcı Arıyorum

Tecrübeli yatılı bakıcı arıyorum diyen ailelerimize; daha önce birçok evde yatılı olarak çalışmış veya daha da önemlisi çok fazla aile değişimi yapmadan o evlerde uzun dönem çalışmış kişileri yönlendirmekteyiz. Çok fazla aile değişimi yapan bakıcı adayları, birçok aile karakteri ve çocuk görmüş olduğu için, yeni işe başlayacağı ailelere ve çocuklara da daha hızlı uyum sağlayabilmektedir. Aynı şekilde aile içi ev kurallarına ve çocuk-yaşlı bakımındaki kurallara da hızlı adaptasyon sağlarlar.

yatili-bakici-ariyorum-3

Tecrübe olarak az ailede uzun dönemler çalışmış olan yatılı bakıcı adayları ise ailelerimizin en çok tercih ettiği profiller arasında yer almaktadır. Yatılı bakıcı arıyorum diyen ailelerin tam karşılığı olabilirler. Çünkü ailelerimiz de biz de bir bakıcı işe başladığında uzun dönem o işte çalışması için çaba sarf ediyoruz. İşveren bakıcı eşleşmesini sağlarken en doğru şekilde yapmaya çalışıyoruz ki, uzun dönem süren bir çalışma yapısı olsun. Uzun dönemli çalışma tecrübesine sahip yatılı bakıcı adayları yeni işlerinde zaten çok hızlı seçilmekle birlikte, yeni ailelerinde de uzun dönemli çalışacaklarının güvenini vermiş olurlar.

Her nereye yatılı bakıcı arıyorum yazarsanız yazın, karşınıza birçok bilmediğiniz, güven sorunu yaşayabileceğiniz, hatta birçok sorun yaşayabileceğiniz firmalar çıkacaktır. Hem yaşlı ve hasta bakımında, hem de çocuk ve bebek bakımında uzun yıllardır bu sektörde yatılı bakıcı hizmeti sunmaktayız. Yatılı bakıcı adaylarını sizin sadece kriterlerinize uyan ve uzun süreli çalışabileceğiniz adaylardan seçmekteyiz. Hem sizin adayın tüm özellik ve tecrübelerini kabul ettiğiniz, hem de bakıcı adayının sizin ev koşullarınızı ve kurallarınızı kabul ettiği şekilde yönlendirmelerde bulunmaktayız. Bu durum her 3 taraf olan ailemize, bakıcıya ve bize en az zaman kaybına yol açmaktadır. Bakıcının işe başlamasının ardından güven de sağlandığı sürece, ailemiz evine yeni bir aile bireyini almış olur.

Bakıcılar Neden İş Değiştirir?

Bu sektörde hem ailelerin, hem çalışanların, hem de bu işi yapan ajansların en büyük problemlerinden biri personel değişimidir. Yatılı bakıcı arıyorum diyorsanız bunları da bilmek durumundasınız. Bakıcı ile aile eşleşmesinde, bakıcı ailenin tüm istek ve taleplerini yerini getireceğini sözle beyan etse de belli başlı nedenler yüzünden, aynı zamanda bahanelerle işi bırakmaktadırlar. Bunun sonucunda yatılı bakıcıyı bulan ajans, yeniden bir arayışa girmekte, aile de bu durumunda zaman kaybı yaşayabilmektedir. Eğer doğru bir bakıcı ajansı ile çalışıyorsanız, sizi mağdur etmeden en kısa sürede yeni bakıcı adaylarını size paylaşırlar ve sizin içinize sinen yeni adayı eviniz de başlatırlar. Eğer iyi ve kurumsal bir yatılı bakıcı ajansıysa…

Bakıcıların işi bırakmalarının ve iş değişimlerinin ana sebeplerine gelecek olursak, birkaç madde ile sıralamamız doğru olacaktır;

Maddi sebeple, para nedeniyle; yatılı bakıcının veya bu sektördeki herhangi bir ev çalışanın işten ayrılmasının en büyük ve en başlıca sebebidir diyebiliriz. Yabancı bir yatılı bakıcı ise; ülkesindeki ailesine, çocuklarına dolar gönderdikleri için, son zamanlarda dolar-tl kurundaki oynaklık sebebiyle işten ayrılabilirler ya da sürekli maaş artırım talebinde bulunabiliyorlar. Ailelerimiz de sürekli iki ayda bir üç ayda bir maaş artırmak istemiyorlar haklı olarak. Ancak mal ve hizmetteki fiyat değişikliklerinin maaşlara yansımaması da gerçek olmayan bir durumdur. Bu bahsettiğimiz örnekler ortalama 2021-2022 yılları arasında çok hızlı olurken, şuan 2023’ten bu yana daha düzgün ilerlediğini söylemek doğru olacaktır.

İş yükü sebebiyle; siz bize yatılı bakıcı arıyorum dediğinizde, bize 2 çalışma koşuluyla gelebilirsiniz. Ya bakıcının sadece hasta, yaşlıya veya sadece çocuk, bebeğe bakmasını isteyebilirsiniz, ya da hem ev işlerinin hem bakıcılığın yapılmasını isteyebilirsiniz. Ancak hem ev işinin hem bakıcılığın yapılması olağan olmakla birlikte, hepsi aynı anda yapılamaz. Ya bakıcılığın ev işlerinin yapıldığı sırada, aile bireylerinden birinin almasıyla olur, ya da tüm işler birbirine girerek tam anlamıyla doğru yapılmaz. Aile bakıcının çalışma saatlerini çok uzun tutabilir. Yatılı iş olduğu için gece de iş yüklemek isteyebilir. Tüm bu nedenler sonunda yatılı bakıcı işi bırakmayı tercih edebilir.

Bakıcıya hiç saygı, sevgi gösterilmediği için; Ev içinde çalışan bir yatılı bakıcının, evde çalışan olduğu ve patron-çalışan ilişkisinin hep hatırlanması gerektiği bir gerçektir. Ancak bakıcıya sadece bir çalışan olarak bakmak, ev içindeki sürekli yüz yüze olduğunuz bir bireye hep soğuk ve olumsuz davranmak, bakıcının uzun süre çalışmayacağının bir göstergesidir. Bu şekilde davranan ailelerimizde de çok fazla çalışan devam etmemektedir.

yatili-bakici-ariyorum-2

İzin günü nedeniyle; Ailemiz çalışanına haftada bir gün izin vermektedir. Bu 24 saatlik bir gün ya hafta içi bir gün, ya da hafta sonundan bir gün olmaktadır. Yatılı bakıcılar da hafta sonu aile ve akrabalarıyla birlikte vakit geçirmeyi istedikleri için, genel anlamda hafta sonu izin istemektedirler. Ailede hafta içinin yoğun temposundan, hafta sonuna vakitleri kaldıklarından, hafta sonu hizmet beklemektedirler. Durum böyle olunca en başta bakıcı hafta içini kabul etse de, daha sonrasında bu durum olumsuza dönmekte ve işi bırakmaktadırlar.

Yatılıdan gündüzlü çalışma isteğine gidilmesiyle; Yatılı işteki yoğun tempo zaman zaman bakıcıları yorabilmektedir. Yorulduklarını anda da hemen evlerine yakın yerlerde gündüzlü işlere bakmaktadırlar. Bu nedenle de ayrıldıkları olmakta, ancak gündüzlü işteki çalışmaları kısa sürmektedir. Yolda geçen zaman, kira ödemeleri, yol ödemeleri, yemek ödemeleri sonunda yine yatılı işe dönmelerine neden olmaktadır.

Pasaport veya Oturma, çalışma izninin sona ermesiyle; Son zamanlarda oturma izni ve çalışma izinleri kısıtlanmıştır. Bu sebeple bir çok yabancı çalışan kaçak duruma düştükleri için iş bulamamaktadırlar. Aynı zamanda pasaport süreleri de dolan yabancı bakıcılar ülkelerine pasaport yenilemeleri gerektiği için dönmek zorundadırlar. Bu zamana denk gelen yabancı bakıcılar da işlerinden ayrılmak durumunda kalmaktadırlar. Son zamanlardaki bu durum nedeniyle araştırmalara başladığınızda, yatılı bakıcı arıyorum sizde var mı, diye sorduğunuzda olumsuz yanıt alabilirsiniz.

Vip Yardımcı Hizmeti

2012 yılından beri bu işi yapan bir firma olarak, yapımızı ve işleyişimizi yatılı bakıcı arıyorum dediğiniz anda size anlatmaktayız. Bu şekilde siz işleyiş süreçlerini bilmektesiniz ve bu işleyişi kabul etmeniz durumunda bakıcı adayları ile görüşmelere başlamaktasınız. Vip Yardımcı firmasının yapısı tamamen şeffaf olup, size ilk başta ne anlatıldıysa yıllar sonra da aynı sözleri duyacağınızdan emin olabilirsiniz. Firma yapımız 9 yıldır aynı işleyişle devam etmektedir. Yapısı sürekli değişen firmalara itibar etmeyiniz. İşleyişimizi kısaca maddeleyecek olursak;

 • İlk iletişimde ailelerimize tüm şartlarımız aktarılır.
 • Yatılı Bakıcı Arıyorum diyen ailelerimizin yapımızı kabul etmeleri sonucu, bakıcı bilgilerini paylaşması için ailelerimiz personel sorumlumuza aktarılır.
 • Bilgileri paylaşılan yatılı bakıcı adayları arasından seçim yapan ailemiz, yüz yüze de görüştükten sonra bakıcısını işe başlatır.
 • Deneme süresi sonrasında ailemizin memnuniyeti devam ederse, hizmet süresi başlar. Memnuniyetin devam etmemesi sonrasında ise, ailemiz bizden farklı aday talebinde bulunabilmektedir.

Genel olarak bakıcı değişimleri 24 saat içerisinde yapılmaktadır. Yukarıdaki maddelerde de yer aldığı gibi tüm içeriğimiz şeffaftır. Firma yapımız asla personelden komisyon olarak ücret alan yapı olmamıştır. Hukuken de yasak olan bu durum firmamızdan talep edilemez. Size bu şekilde çalışma yapısını öne süren firmalardan uzak durunuz ve şikayet ediniz. Tamamen legal olan firmalar ile çalışmak sizin için en doğru olandır. Profesyonel Bakıcı firmasıyla ortak olarak hizmet vermekteyiz. Yatılı Bakıcı Arıyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp