BEBEK BAKICI

Bebek Bakıcı

Bebek Bakıcı

Yakın zamanlarda internette en çok aranan kelimelerden birisi olabilir. Yeni çağımızdaki iş yükünün artmasıyla oluşan bir bebek bakıcısı ihtiyacı olabilir ya da sadece en değerli varlığınıza her şeyden daha iyi bakılması için bir bebek bakıcı ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaca hizmet verebilecek şirketler çok fazla gözükse de, legal olarak bu işi yapan ve doğru bebek bakıcı adaylarıyla görüşmenize olanak tanıyan firma sayısı çok azdır. Legal olarak kendilerini tanıtan kişilerin firmaları var mı veya sertifikalı olarak mı bu işi yapıyorlar, gibi sorular hem muamma olarak kalmaktadır. Çalışmayı düşündüğünüz firmalardan bu belge ve kanıtları temin ettikten sonra çalışmanızı öneririz.

Sizi ve evinizdeki yapılacak iş tipini bilmeden, tamamen rast gele bakıcı adayları ile görüşme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ya da iş tipini bilip ve onaylayıp, ancak herhangi tecrübe, referansı bulunmayan bebek bakıcı adayları ile de görüşme yapabilirsiniz. Bu durumu sürekli yaşamak sizi yıpratmanın dışında çok fazla zaman kaybına ve maliyete yol açacaktır. Tüm bu olumsuz durumları yaşamamak ve ihtiyacınız olan bebek bakıcısına hızlıca ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir, yeni bakıcınızı işe başlatabilirsiniz.


0536 301 74 34


Bebek Bakıcı Nasıl Bulunur

bebek-bakici-2

Maalesef doğru firmayı bulmak için biraz araştırma yapmak gerekiyor. Yakınlarınız aracılığıyla bakıcınızı birebir bulabilir veya internet üzerinden araştırma yaparak bir danışmanlık firması aracılığıyla bakıcı bulabilirsiniz. Yakınlarınız aracılığıyla olan kısmı çok önermiyoruz, çünkü tüm mesuliyet sizde olup, herhangi bir sorunda bakıcınız giderse uzun süre personelsiz kalabilir veya büyük sorunlarda o bakıcıya ulaşamayabilirsiniz. Tüm bu olumsuzlukların olmaması için aracı bir firma ile bebek bakıcı bulmak sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Danışmanlık firmaları arasından legal olanları bulabilmek için doğru sorular sormalı ve firmanın legal olduğunu onaylamalısınız. Aksi taktirde tüm olumsuz sonuçlar tekrar oluşacaktır. Legal olduğunu anlamak için; sözleşmeli mi çalıştıklarını, hizmet sürelerini, kaçak mı oturma izinli mi bakıcılar ile çalıştıklarını, ofislerinin olup olmadığını sormalısınız. Aynı şekilde kesinlikle komisyon ücretini bebek bakıcı adaylarından almadıklarını öğrenmeli ve onaylamalısınız. Çünkü personelden ücret almanın hukuka tamamen aykırı olduğunu bilmeli ve bu şekilde yapacağınız bir çalışmanın sizi de mağdur edebileceğini bilmelisiniz.

Tüm olumlu şartları karşılayan doğru firmayı bulduğunuzda; paylaşılan adayların kalitesine bakmalı ve ardından bir seçim yaparak başlatmalısınız. Yüzlerce bebek bakıcı adaylarıyla görüşme de yapsanız, evinizde denemeden yaptığı işin kalitesini bilemeyeceksiniz. Bu nedenle çok da aklınızı karıştırmadan seçtiğiniz bir bakıcı ile çalışmaya başlamalısınız. Firmaların en büyük sorunlarından biri de size deneme hakkı tanımamalarıdır. Çalıştığınız firmadan kesinlikle bakıcı için bir deneme süresi talep etmelisiniz. Bizim sözleşme süremiz içinde dilediğiniz kadar personeli dilediğiniz kadar süre deneyebilirsiniz. Bu şekilde size uymayacak bir bebek bakıcısıyla devam etmez ve içinize en çok sinen adayla çalışmaya devam edersiniz. Bu şekilde hem bebek mutlu ve huzurlu şekilde büyür, hem de sizin aklınız hiç bir zaman evde kalmaz, iş hayatınıza tam hız devam edebilirsiniz.

Bakıcının Yapması Gereken İşler

bebek-bakici-3

Ailelerimiz genel anlamda bizi aradıklarında, bebek ve ev işleriyle ile ilgili talepleri olmaktadır. İki farklı aile tipimiz bize taleplerini bildirirken; birinci ailemiz bebek bakımını ve ev işlerini aynı zamanda beklerken, diğer ikinci ailemiz sadece bebekle ilgilenilmesini beklemektedir. Evde anne, baba veya diğer aile büyüklerinden yok ise, yeni doğan veya çok küçük durumdaki bebekle aynı anda ev işi yapmak bakıcı için çok mümkün olmayacaktır. Bu sebeple aile büyüklerinden veya anne, babadan birisi evde ve bebekle ilgilenirken bakıcı yardımcının ev işi yapması daha doğru olacaktır. Yani sonuç olarak en doğru ifadeyi söylemek gerekirse bakıcının doğru yönlendirme ile size çok daha fazla fayda sağlayacağı bir gerçektir. Yanlış yönlendirmeler hem işlerinizin aksamasına neden olur, hem de ana konumuz olan bebek bakımı doğru şekilde yapılmaz.

Daha önce bu süreçleri yaşamış ve evinde bakıcı yardımcı çalıştıran ailelerimiz, bakıcılar konusunda biraz daha tecrübeli olmakla birlikte bakıcıdan ne beklediklerini bize en doğru şekilde ifade etmektedirler. Bebek bakıcının veya herhangi bir bakıcının ne işler yapıp yapamayacağını iyi bildiklerinden personelleri ona göre seçip, ona göre iş vermektedirler. Biz de yeni bakıcı çalıştıracak olan ailelerimize tüm tecrübelerimizi aktararak, bir bakıcının doğru yönlendirildiği taktirde aileye çok yararlı olacağının altını çizmekteyiz.

Bir bebek bakıcısı, bebeğin;

 • Yemeğini yedirmek (Annenin hazırladığı anne sütü varsa onu, katı gıdaya geçtiyse mamayı yedirmek)
 • Bez değişimini sık sık yapmak (herhangi pişik ve isilik tarzı sonuçları önlemek için)
 • Duş aldırmak
 • Öz bakımını yapmak (tırnaklarını kesmek-‘kendi yüzünü, vücudunu kesmesin diye’, burnunu temizlemek-‘düzgün nefes alabilsin diye’, kulaklarını temizlemek gibi…)
 • Günlük uyku saatlerini ayarlayarak uyutmak
 • Gece uyanmalarına kalkarak yeniden uykuyu girmesini sağlamak (Bakıcı bebeğin gece uyanmalarına kalktığında, genel olarak gün içinde dinlendirilir)
 • Annenin kurallarını uygulamak

Genel olarak sıraladığımız bu durum Annenin verdiği kurallar ile genişletilebilir. Tüm odak eğer bebek ise, bebek bakıcı sadece bu görevini yapar. Bebek bakımının yanında, eğer aile bireyleri çalışıyorsa, bakıcıdan bebekle birlikte dip temizlik, büyük temizlik beklemek zaten gerçekçi olmayacaktır. Çalışan bir aile için durum böyle olunca bakıcının yapacağı işlerde bellidir. Ancak aile bakıcıyı sadece bebek bakımı olarak değil, aynı zamanda ev işlerine de yardım olarak aldıysa (ki çoğu ailemiz bakıcısını bu şekilde almaktadır) o zaman ailenin bireylerinden birisi bebekle ilgilendiğinde zaman, bakıcı yardımcı olan personel ev işlerini de yapmakla görevlidir. Aile o an ne iş verdiyse veya iş tanımının başlangıcında görevleri arasında ne varsa, bakıcı yardımcı rutin olarak bu görevleri yapacaktır.

Bu görevler arasında;

 • Temizlik yapmak
 • Çocuk için ya da aile bireyleri için yemek yapmak
 • Çamaşır yıkamak
 • Ütü yapmak
 • gibi görevleri sıralayabiliriz.

Aile bireyleri çalışıyor olsa dahi, bebek genel anlamda gün içinde uyumaktadır. Bu durumu göz önünde bulunduran ailelerimiz, bebeğin uyuduğu zamanlarda, bakıcıdan hafif ev işleri beklemektedirler. Ev toparlama, yemek yapma gibi bebeğin kontrolünü elden bırakmadan ev işleri beklenebilmektedir. Tüm bu süreç sizin aklınızı karıştırmadan, bizim de tecrübemize güvenmeniz halinde, size en uygun ve sizin kriterlerinize uyan, uzun soluklu çalışacak bebek bakıcıları bulacağımızdan emin olabilirsiniz.

Vip Bebek Bakıcı Hizmeti

Vip Yardımcı firması olarak, 18-75 yaşa kadar olan tüm yaşlardaki müşterilerimizin neredeyse %90’ı bizi internet üzerinden bulmaktadır. En basit yolla telefonunuzdan bebek bakıcı yazdığınızda bile sonuçlardan hızlıca ulaşabilirsiniz, diğer sosyal medya iletişim kanallarından, mail, telefon ve whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilir, taleplerinizi bize hızlıca iletebilirsiniz. Tamamen legal bir firma olarak, İşletmemiz ve ofis adresimiz mevcuttur. Genel olarak değil yüzde yüz olarak oturma izinli bakıcılar ile çalışmaktayız. Sözleşmeli olarak çalışıyor ve hizmet süreniz içinde size sınırsız bakıcı değişim hakkı tanıyoruz. Hiçbir şekilde çalışan kişilerden komisyon almıyoruz, almak gibi bir durum söz konusu dahi olmamıştır.

Bu zamana kadar referans olarak birçok bürokrat ailemizle ve ünlü ailemizle çalışma fırsatımız oldu. Ancak ailemiz her kim olursa olsun bizden aynı kalitede hizmet almaktadır. Yıllardan beri birikmiş olan bir referans datamız mevcuttur. Çalışma yapımızdan ve müşteri hassasiyetimizden memnun kalan tüm ailelerimiz bizi yakınlarına referans olarak tavsiye etmiştir. Sektörde Profesyonel Bakıcı ile aynı çatı altında hizmet vermekteyiz. Bu büyük mutlu ailelerimizin içinde sizi de görmekten çok onur duyarız.

4 Yorum
Eskiler
Yeniler En Çok Oylanan
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp