YATILI YAŞLI BAKICI

Yatılı Yaşlı Bakıcı

Yatılı Yaşlı Bakıcı

İnsanlar gerçekten de bebeklikte ve yaşlılıkta aynı süreçlerden geçiyorlarmış. Yıllardır bakıcılık sektöründe hizmet veren bir firma olarak bunu çok iyi anlamış bulunmaktayız. Nasıl ki bir bebeğin yemesi, içmesi ve tüm öz bakımları dahil olmak üzere bir başka bireye ihtiyacı varsa, yaşlılarımızın da o şekilde bir başka bireye ihtiyaçları vardır. Çok ileri yaştaki yaşlılarımız, çoğu zaman tuvalet ihtiyaçlarını bile bebekler gibi karşılayamamaktadırlar, aynı zamanda kaşık çatal tutamamakta yemeklerini yiyememektedirler. İlaçlarının zamanlarını unutmakta, öz bakımlarını yapamamaktadırlar. Tüm bunların yanında yaşlılarımızın yaşamış oldukları evlerin de düzenli olması gerekmektedir. Evlerde yemeklerin yapılması, yaşlılarımızın sağlığı için evin temiz tutulması gerekmektedir.

Sizin günlük yaşantınızda işleriniz ve kendi çekirdek aileniz olduğu için, onlara zaman ayırmak durumundasınızdır. Kendi anneniz babanız bile olsa, ev şartları veya birçok nedenden dolayı yaşlınıza kendiniz bakamayabilirsiniz. Bu durum için asla utanmaya ve sıkılmaya gerek yoktur. Çünkü günümüz şartları maalesef bu duruma elverişli olmayabilir. Bu nedenle yaşlı yakınınızı kendi evinizde veya yaşlınızın evinde bir yatılı yaşlı bakıcı tutarak, gözünüz arkana kalmadan güvenilir ellere teslim edebilirsiniz. Tabii ki doğru firma ile çalışmaya başladıysanız…


0536 301 74 34


Yaşlanmak, hayatın kaçınılmaz bir parçası olmakla birlikte, yaşlılık sürecinde insanlar işlerini yapmak isterken yardıma ihtiyaç duyarlar. Yatılı yaşlı bakıcılar, yaşlı kişilerin konforunu ve ihtiyaçlarını sağlarken, yakın aile bireylerine de zihinsel rahatlama sağlarlar. Yaşlımızın yakınları sürekli olarak bir endişe halinde olabilirler. Bu durum sürekli psikolojik olarak yorulmalarına ve işlerine, aile hayatlarına olumsuz yansımasına da neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için yaşlı yakınınızın sürekli yanında olacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yatılı bir bakıcı bulduğunuzda içiniz biraz rahatlayabilir.

Ancak bu sefer de eğer ki doğru bir ajansla çalışmıyorsanız başka bir problemler zinciri devamında gelebilir, bu problemler;

Sürekli bakıcı değişimi yapmak; Evinize gelen bakıcılar, evdeki koşulları beğenmeyebilir, iş ağır gelebilir, yaşlı bakımının yanında ev işi yapmak istemeyebilir, bu işe gelirken kendisine ajans tarafından eksik bilgi verilmiş olabilir, aynı şekilde ailemize çalışacak kişi hakkında eksik bilgi verilmiş olabilir. Gibi birçok sebep ev içerisinde sürekli bir bakıcı sirkülasyonuna neden olabilir. Bu bakıcı değişimleri elbette yaşlınızı da olumsuz etkileyecektir. Unutma gibi hastalık başlangıçları varsa, en büyük sorun da bu olacaktır. Sürekli yeni yüz görmek hastalığı ilerletebilir ve yaşlımızın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Bu sorunlarla karşılaşmamız için Vip Yardımcı olarak biz size her bakıcıyla ilgili tüm detaylar anlatılır ve bakıcıya da evdeki talep edilen işle ilgili tüm detaylar anlatılır. Kabul eden yatılı yaşlı bakıcılar size yönlendirilir, kabul ettiğiniz aday işe başlatılır. Bu şekilde uzun süreli bir çalışma yapısı oluşturulmaya çalışılır.

Asık suratlı mutsuz bir bakıcıyla çalışmak; Bir bakıcı her ne kadar işinde tecrübeli olursa olsun, işini ne kadar iyi yaparsa yapsın sürekli asık suratlı ve mutsuz olarak etrafınızda dolaşıyorsa sizi de mutsuz edecektir. Aynı durum yaşlı bakımında çalışan yatılı bakıcı için de geçerlidir. Yaşlımızı emanet ettiğimiz her ihtiyacını karşılayan ev işini yapan bakıcıdan, bir süre sonra yaşlınızın mutsuz olduğunu ve bu bakıcıyla çalışmak istemediğini duyacaksınız. Çünkü tüm insanlar yanlarında mutlu ve güler yüzlü insanlar olsun ister. Yaşlımız sağlığını bozmadan hayatını sürdürmeye çalışırken mutsuz birinin yanında olmasından hoşnut kalmaz. Aynı zamanda asık surat ve mutsuz bakıcı profili, yaşlınızın sağlığını iyiye değil kötüye götürür. Aksini de düşünecek olursak, güler yüz ve mutlu bir yatılı yaşlı bakıcı, yaşlımızın sağlığını iyiye götürecektir.

yatili-yasli-bakici-2

Yaşlı yakınınızın öz bakımını yapmayan biriyle çalışmak; Yaşlılarımızın her biri elbette bir değildir. Her işini kendi yapabilen yaşlılarımız olabilir, aile yakınları sadece yaşından dolayı yanında yardımcı birisi olsun isteyebilir, bu nedenle bir yatılı yaşlı bakıcı tutmak isteyebilirler. Ya da durumu biraz daha hastalığa yakın olan bir yaşlımız olabilir, bu durumda da kendi ihtiyaçlarını kısmi olarak yapabiliyor olabilir, bu durumda da yaşlımızın yapmak istediklerine yardım edecek ve yaşlımızı çok yormadan destek olacak bir bakıcı tutulmak istenebilir.

Bu seçeneklerin dışında da hasta olan yaşlımız için; yaşlımızın tüm öz bakımlarını yapacak, alt değişimi yapabilecek, duş aldırabilecek, yemeği yapıp yaşlımıza kendi elleriyle yedirebilecek, yaşlımızın kıyafetlerini ve yatağını her zaman temiz tutacak bir bakıcıya ihtiyaç olabilir. Tüm bunları yapamayan, tecrübe sahibi olmayan bir bakıcıyla işe başlamak, uzun sürmeyen bir çalışma yapısı olacaktır.

Tecrübesi az bakıcıyla çalışmak; Yatılı yaşlı bakıcılığı konusunda çok az tecrübe edinmiş ya da hiç tecrübesi olmayan adaylar merdiven altı ajanslar tarafından size yönlendiriliyor olabilir. Tecrübesi az olan bir bakıcı zaten ne yaşlımızın öz bakımını yapabilir, ne de aynı zamanda diğer ev işlerine yetişebilir. Yaşlımızın yemeğini dahi yapıp yediremiyorsa, ilaç takibini yapamıyor ve diğer öz bakımlarını yaparken mutsuz şekilde yapıyorsa, tüm bu durumlar yaşlınız için felaketle sonuçlanabilir. Yaşlınızın zayıflayıp güçsüz düşmesine ve daha da kötülerine neden olabilir. Bu nedenle düzgün tecrübeli bir yatılı yaşlı bakıcı bulmak hayati bir durumdur diyebiliriz.

O yüzden düzgün, legal ajanslar ile çalışmak, sizi her zaman istediğiniz gibi işini bilen, problemsiz bakıcı adaylarıyla çalışmaya yönlendirecektir. Olumsuz kötü sonuçlar düşünülünce, yaşlınızı riske etmeye gerek olmadığının da farkına varıyorsunuz.

Sürekli telefonda olan bakıcıyla çalışmak; İşinde tecrübeli olan, nasıl yaşlı bakıldığını ve nasıl ev işi yapıldığını bilen bakıcı adayları olabilir, ancak ellerinden telefon hiç düşmüyorsa bu da büyük problemler arasında diyebiliriz. Yaşlımızın acil ihtiyaçlarında yanında olmuyor telefonla ilgileniyorsa, ev işleri sırasında sürekli telefondaysa, işinde ne kadar tecrübeli olursa olsun, hep yarım iş yapıyor olacaktır. Kulaklık kulağında sürekli birileriyle konuşuyorsa, ev içinde olup bitenden bir haber olacaktır ve yaşlınızın yaşayacağı acil durumlar yine felaketle sonuçlanabilir. Ajansların bu durumu yatılı yaşlı bakıcıya bildirmesi gerekmektedir.

Biz ailelerimize bakıcı adaylarını ailelerimize yönlendirdiğimizde, bazı aileler için gereklilik olmasa dahi, telefon konusunda sürekli uyarılarda bulunmaktayız.

Yatılı Yaşlı Bakıcı Ne İş Yapar

Tamamen yaşlınızın durumuna bağlı olarak değişmektedir. Yaşlınızın hiç hareket kabiliyeti kalmadıysa, yatağa ve tamamen başka bir bireye bağlıysa, o zaman yatılı yaşlı bakıcı aşağıdaki işleri yapmaktadır;

 • Yaşlının alt değişimi – sonda takılması
 • Yaşlıya özel yemeklerin yapılması ve yaşlınızın yemeğinin yedirilmesi, içirilmesi
 • Yaşlının tüm öz bakımlarının yapılması
 • İlaç takibinin yapılması ve ilaçların zamanında yaşlıya verilmesi
 • Sertifikalı hemşire ise, iğne vurulması
 • Sertifikalı hemşire ise; acil durumlarda müdahale edilmesi – sertifikalı değilse; acil kurumlara haber verilmesi
 • Evin temiz tutulması
 • Yaşlınızın kıyafetlerinin temiz tutulması
 • Güler yüzlü olarak yaşlınıza moral desteği verilmesi

yatili-yasli-bakici-3

Yaşlınız ayakta ve normal olarak günlük hareket edebiliyorsa, tuvalet ihtiyacını kendisini yapabiliyor, yemeğini yiyebiliyor, ilaçlarını içebiliyor ve öz bakımlarını kendisi karşılayabiliyorsa, o zaman yatılı yaşlı bakıcı aşağıdaki işleri yapmaktadır;

 • Evin her zaman temiz tutulması
 • Evin çamaşırlarının yıkanması ve ütülenmesi
 • Yaşlıya özel yemeklerin yapılması
 • Güler yüzlü olarak yaşlınıza moral desteği verilmesi
 • gibi sıralanmaktadır.

Tabii ki tüm bu maddeler ailelerimizin talebine göre ve yaşlımızın durumuna göre eksilip artabilmektedir. Biz Vip Yardımcı firması olarak tamamen müşteri odaklı bir yapıda olduğumuz için, ailelerimize hangi özelliklerde yaşlı bakıcısı talebi var ise, bu özelliklerde ve çalışma şartlarını kabul eden adayları sunmaktayız.

Yatılı Yaşlı Bakıcı Hizmeti

Tüm çalıştığımız yıllar içerisinde birçok ünlü ünsüz ailelerimiz ile çalışma fırsatımız oldu. Her ailemize hiç ayrım yapmadan aynı kalitede yatılı yaşlı bakıcı hizmeti sunduk. Bize ulaşan müşterilerimizin bizden memnun kalmalarının ardından tanıdık eş, dost yönlendirmesi ile firmamız daha da büyüdü. Bakıcı personeller konusunda sektördeki legal iyi firmalardan olduğumuzu düşünüyor ve bu şekilde devam etmek istiyoruz. 2012 yılından beri Profesyonel Bakıcı firmasıyla ortak olarak çalışmaktayız. Sürdürdüğümüz bu ortaklık sayesinde daha fazla ailemize bakıcı personel hizmeti sağlamış bulunmaktayız. Siz de bizim mutlu ailelerimiz arasına katılmak isterseniz, tüm iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Abone
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En Çok Oylanan
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp