YATILI ÇOCUK BAKICI

Yatılı Çocuk Bakıcı

Yatılı Çocuk Bakıcı

Çalışma saatlerinizde çocuklarınız için bir bakıcı bulmuş ve siz yanlarında yokken çocuklarınızın ihtiyaçları için bu şekilde bir çözüm bulmuş olabilirsiniz. Ancak siz sabah erkenden çıkarak akşam eve döndüğünüzde, bakıcınız evine gitmekte ve yeni mesai saatiniz başlamaktadır. Çocuklar uyuyana kadar ve uyuduktan sonra bile gece vakitlerinde çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu şekilde iş hayatında başarılı olmak mümkün olmazken, aynı şekilde çocuklara olan ilgi de yarım kalmaktadır. Bu nedenle iş hayatınızı daha verimli hale getirmek için ve çocuklarınızın da ilgi, ihtiyaçlarının tam karşılanması için yatılı çocuk bakıcı sizin için daha iyi olabilir.

Tabii ki de bu durum tamamen sizin ihtiyacınıza bağlı olarak gelişmektedir. Ancak var olan gerçekler değişmez. Eve geldiğinizde eğer bakıcınız yok ise, yemeklerin hazırlanması ve yedirilmesi gerekiyor, çocuklar ile uzun bir süre eğitici veya fiziki aktiviteler yaparak vakit geçirmek gerekiyor, uyku vakitlerinde yanlarında olmak, uyandıklarında yine yanlarında olmak gerekiyor. İş hayatında olup da, üstüne evde yapılan işleri de ekleyince, hem psikolojik hem de bedenen çok yorulmuş oluyorsunuz. Ya da iş hayatında olmadığınızı düşünelim; yine sabahtan gece vakitlerine kadar olan maraton çok yorucu olmaktadır. Hem evin işleri hem de çocukların aynı şekilde idare edilmesi ebeveynleri çok yormaktadır. Bu nedenle yatılı çocuk bakıcı sizin üzerinizden büyük bir yükü alır ve hayatınızdaki tüm sorumluluklarınızı tam anlamıyla yerine getirmiş olursunuz.


0536 301 74 34


Biz Vip Yardımcı firması olarak sizin üzerinizden iş yüklerinizi alıyoruz ve hayatınızı yaşanabilir kılıyoruz. Diğer türlü zorluklar karşısında ve sürekli bir iş yapma, çocuk bakma monotonluğu sizi de çevrenizdekileri de mutsuz edecektir. Mutlu olmak ve hayatınızın planlamasını doğru yapmak için bir yatılı çocuk bakıcısı tutabilirsiniz. Sadece bir bakıcı personel olarak düşünmek yanlış olur. Çünkü hayatınıza kattığı değerleri düşününce, gerçekten önemli bir unsur olduğunun farkına varmaktasınız.

Yatılı Çocuk Bakıcısının Size Kattıkları

Hep üzerine konuştuğumuz ve belirttiğimiz bir durum var ki; çocuk bakımıyla birlikte diğer işlerin sağlıklı ve tam olarak yürütülmesi mümkün değil. Çünkü en değerli varlıklarımız çocuklara çok iyi bakılmasını ve gelişimlerinin çok iyi olmasını istemekteyiz. Aynı zamanda iş hayatında da başarılı olmak ve psikolojik olarak da kendimizi iyi hissetmek isteriz. Durum bu şekildeyken her ikisinde de başarılı olmak çok da gerçekçi değil. Her biri çok fazla vakit alan ve gün içindeki vaktin hepsine yetmediği aşikardır. Sıra sıra ilgileneceğim deseniz de olacak bir şey değil, çünkü gün içi veya akşamında her ikisi de devam ediyor olabilir.

İş hayatındaki zorluklar artmaya başladıkça, çalışma süreleri de aynı şekilde artmaya başladı. Çünkü mesai saatleri artık her işi bitirmeye yetmiyor ve işler eve de sarkabiliyor. Eve sarkan işler sonrasında evde çocuklarla ilgilenip bir de işlerinize devam etmeye çalışmak, her iki konuda da sizi eksik iş yapmanıza neden olacaktır. Ne çocuklar anne, baba sevgi, ilgisini tam olarak alacak ne de iş hayatınız tam pozitif geçecektir.

yatili-cocuk-bakici-2

Yatılı çocuk bakıcılarının, günlük gelen çocuk bakıcılarından daha işlevsel ve mantıklı olmasının kısa özetini yapacak olursak; günlük gelen çocuk bakıcısı, çocuklarla belli bir saate kadar ilgilenip (genelde sabah 8-akşam 5 veya sabah 9-akşam 6 gibi) ondan sonra evlerine dönmektedirler. Mesai saatinden sonra ev içinde yapılması gerekenler artık bakıcının sorumluluğu değildir. Ancak yatılı çocuk bakıcısı sabah çocuklarla birlikte kalkmaktan gece çocuklar uyuyana kadar, yemeklerinin yedirilmesinden, tuvaletlerinin yaptırılmasına, duş aldırılmasına, öz bakımlarının yaptırılmasına, eğitici olarak ödev ve sorumluluklarının yaptırılmasına, fiziki oyun aktivitelerinin yaptırılmasına vs tüm sorumluluklarının yaptırılmasına kadar yatılı çocuk bakıcısı sorumludur. Bu süreç içerisinde ister siz işlerinizden kalan zamanlarda sürece müdahil olursunuz, isterseniz bakıcınız tüm süreci kendisi yönetir.

Durumu sadece iş hayatı olarak değerlendirmekte yanlış olacaktır. Çünkü iş hayatında olmayabilirsiniz, ev içerisindeki yoğunluğa yardımcı bir bakıcı da arıyor olabilirsiniz. İlk kez çocuk sahibi olmuş olabilir ve doğal olarak her konuda tecrübesiz olabilirsiniz, aynı zamanda size yardım eden hiç kimse de bulunmayabilir. Tüm bu koşullarda kendinize tecrübeli bir yatılı çocuk bakıcısı tutabilir, çocuğunuzun bakımını ve gelişimini daha doğru yapabilirsiniz. Ya da bir çocuktan daha fazla çocuk sahibi olabilirsiniz, bu durumda birden çok çocuk sahibi olanlar bilir; hepsine aynı anda yetişmek çoğu zaman imkansız hale gelebilmektedir. Aynı anda öz bakımları, duşları, uykuları, aktiviteleri çok yoğun olabilir ve birden fazla çocuğa hakim olmak zor olduğu için bir yardımcıya ihtiyaç duymanız çok doğal olacaktır.

Bu işin bir de psikolojik kısmı var tabii ki. Sektörde çalıştığımız süre boyunca o kadar çok örneğimiz var ki bu durumla alakalı. Annemiz evde çocuklarla çok fazla vakit geçirmekten, sosyal aktivitelere katılamamaktan ve arkadaşlarıyla görüşememekten psikolojisi gerçekten olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu durum karşısında annenin hem kendisinin hem de çevresindeki insanların ruh sağlığı için bir yatılı bakıcı tuttuklarına çok fazla şahit olduk. Gelir düzeyleri normal olan ailelerimiz dahi, hatta annenin aldığı maaşını direk bakıcıya verdiği, ya da aile bütçesinin çok zorlanarak bir bakıcı alındığına çok şahit olduk. Sonuçlar bize gösteriyor ki bir çocuk bakıcısı hatta yatılı çocuk bakıcısı bir lüks değil, gerekliliktir.

Biz Vip Yardımcı firması olarak her zaman size doğru hizmet vereceğimizi ve sizi asla mağdur etmeyeceğimize dair söz veriyoruz. Piyasa da var olan merdiven altı firmalardan ve legal olsa dahi sizi zor duruma sokabilecek firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yatılı Çocuk Bakıcı Ne İş Yapar

Aslında bu başlık yine müşterilerimizin talepleri üzerine değişmektedir. Biz özellikle iş kollarındaki başlıklar üzerine değil, müşterimizin talebine ve ihtiyacına göre hizmet vermekteyiz. Müşterimiz bize yatılı çocuk bakıcı ihtiyacım var dediğinde, datamızda var olan adayların tümünü rast gele paylaşmamaktayız. Bu şekilde hizmet veren firmalardan da uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sonunda zaman kaybı yaşanmakta ve işlerinizin üzerine bir de bakıcı işiyle uğraşmak durumunda kalmaktasınız. Biz çocuk bakıcısı adaylarını paylaşmadan önce sizi iyi anlamaya çalışıyor, kriterlerinizi öğreniyor ve sizin şartlarınızı, ev koşullarınızı kabul eden adaylar ile görüşmenizi sağlıyoruz. Sonunda ise daha uzun süreli bir çalışan bakıcıya sahip olmuş oluyorsunuz. Genel hatlarıyla yatılı çocuk bakıcı adayları aşağıdaki işleri yapmaktadırlar;

  • Çocukların kahvaltı hazırlığı ve yedirilmesi
  • Gün içerisinde eğitici ve fiziki aktiviteler
  • Çocuklara banyo yaptırılması
  • Alt bez değişimi
  • kıyafetlerinin temizlenmesi ve ütülenmesi
  • Çocukların uyku ritüelleriyle uyutulması ve gece boyu uyandıklarında yanlarında olmaları

yatili-cocuk-bakici-3

Gibi maddeler sıralanabilir, ancak her zaman söylediğimiz gibi ebeveynlerin asıl kuralları ve verdikleri görevler baz alınmaktadır. Bir bakıcı annenin söylediklerinin dışına çıkmaz, çocuklara annenin kuralları doğrultusunda bakmaktadır. Düzen ve saygı bu şekilde devam ettiği sürece, uzun yıllar süren bir çalışma yapısı olacaktır.

Tüm bunların dışında aslında çocuk bakıcıları ev işi de yapmaktadırlar. Sadece çocukla ilgilenen bakıcı sayısı çok az diyebiliriz. Ailemiz çocuk bakımının yanında ev işlerinin de yapılmasını istemektedirler. Tabii ki çocuk bakımından kalan zamanlarda bu işler yapılmaktadır. Çocuklar uyuduğunda veya çocuğun başka bir yakını çocukla ilgilendiğinde ev işleri yapılabilmektedir. Ailelerimizin büyük çoğunluğunun yatılı çocuk bakıcısı istemelerinden biri de, eve geldiklerinde daha rahat olabilmek ve ev işleriyle tekrar uğraşmamak içindir. Tüm bunları göz önüne aldığımızda bir yatılı çocuk bakıcısı, çocuktan geri kalan zamanlarda; evin temizliğini, çamaşır ütüsünü, yemeğini yapabilir. Sonuç olarak bir yatılı çocuk bakıcısı çok fazla işe yarar, sizin psikolojinizden, yakınlarınızın psikolojisine, ev işlerinden yemeğe, çocukların bakımı ve gelişiminde çok önemli faktörlerdir.

Vip Yatılı Bakıcılık Hizmeti

Profesyonel Bakıcı ile ortak olarak hizmet sağlayan bir firmayız. Misyonumuz kalıcı çözümler bularak size uzun süreli bakıcı hizmeti sağlamaktır. Bu şekilde hem zamandan tasarruf edilir, hem de sürekli bir bakıcı değişikliği ile sizin ve çocuklarınızın psikolojisi yıpranmamış olur. 2012 yılından beri referans olarak birçok bürokrat ve ünlü ailelerimize hizmet sağladık. Ancak her ailemize aynı kalitede hizmet verdik. Bugün bizi arayarak alacağınız hizmet, bir diğer ailemize verdiğimiz hizmetten hiç bir zaman farklı olmayacaktır. Bizden memnun kalmanız halinde bizi diğer tanıdığınız ailelere referans vermeniz bizim için çok önemlidir. Sizden önce bizden memnun kalan ve tanıdıkları ailelerimize referans olarak veren ailelerimize çok teşekkür ederiz. Siz de bizim mutlu ailelerimiz arasa katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Abone
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En Çok Oylanan
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp