ÖZBEK BAKICI

Özbek Bakıcı

Özbek Bakıcı

Bu sektörde ülkemizde en yoğun çalışmakta olan uyruklar arasındadır. Yemekleri dahi kültürümüze işlemiş durumdadır. Herkes Özbek Pilavı, Özbek Mantısı gibi yemekleri sevmekte ve evinde pişirmektedir. Her ne kadar hamur işi yemeklerini iyi yapıyorlarsa, ev işlerini ve bakıcılık işlerini de o düzeyde iyi yapmaktadırlar. Birçok müşterimizin özellikle istediği uyruklar arasındadır Özbek Bakıcı. Zaman içindeki Türkçelerinin gelişmesiyle birlikte, ailelerle daha iyi iletişim kurabildiler ve ülkemizdeki ailelerimiz yabancı bakıcı olan Özbek vatandaşlarına daha iyi alışabildiler. Ülkelerinden Türkiye’ye gelirken, buradaki akrabalarıyla iletişim kuruyorlar ve daha gelmeden buranın kurallarını, yaşantısını öğreniyorlar.

Özbekistan’da çocuk bakıcılığı, anaokulu öğretmenliği veya çocuk gelişimi eğitimini almış sertifikalı Özbek Bakıcı adayları olabilmektedir. Bu personeller işlerinde tecrübeli ve evlerde çocuklara ne yedirilmesinden ne okutulmasına kadar bilgili çalışanlar olabilmektedir. Ya da ülkelerinde hemşirelik okulundan mevzun olabiliyor, sertifikalı hemşire olabiliyorlar. Bu şekilde de yaşlı bakıcısı taleplerine sertifikalı adayları sunabiliyoruz. Yaşlının ilaç saatlerini kontrol edebilir, iğne vurulması gerekiyorsa yapabilir, acil durumlarda müdahale edebilir veya yatalak ise alt değişimi, sonda değişimi ve yemek yedirilmesi gibi işlemleri tecrübesiyle gerçekleştirebilir.


0536 301 74 34


Özbek Bakıcı Ne iş Yapar

Tüm yukarıda sayılanlar sadece sertifikalı bakıcıların özellikleri diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Özbek vatandaşlarının geneli hem çocuk bakımında hem de yaşlı bakımında çok iyiler ve sürekli olarak çalıştıkları için çok da tecrübeliler. Genel olarak çalışmaya başladıkları yerlerden uzun süre ayrılmıyorlar. Biz bunu istatistiksel olarak takip ediyoruz; diğer uyruklara nazaran çalışmaya başladıklarını yerlerden ayrılmadıklarını ve uzun süre çalışmaya çalıştıklarını gözlemledik. Bu da ailelerimizin Özbek Bakıcı tercihini artırmaktadır. Genel anlamda yaptıkları işler, müşterimizin taleplerine ve isteklerine bağlı olarak değişmekte olup, aşağıdakiler olarak sıralayabiliriz;

 • Çocukların tüm bakımı;
  • Bebekler ise; alt değişimi, mama hazırlığı ve yedirilmesi, gaz çıkarılması, duş aldırılması, uyutulması, gece uykusuzluklarına eşlik edilmesi görevleri arasındadır.
  • Çocuklar büyük ise; yemeklerinin organize edilmesi, fiziki ve eğitici aktivitelerin yaptırılması, duş aldırılması, uyku saatlerinin organizasyonu görevleri arasındadır.
 • Yaşlı, hasta Bakımı ve ev işleri;
  • Yaşlı veya hasta ayakta ise; günlük ilaç takibi, yemeklerin ve sofranın hazırlanması, evin çamaşır ve ütüsünün yapılması, evin temiz tutulması başlıca görevleri arasındadır.
  • Yaşlı veya hasta yatalak ise; alt bez değişimi, sonda takılması, iğne vurulması, yemek yedirilmesi, öz bakım ihtiyaçlarının karşılanması gibi işleri yapmakla görevlidir.
 • Ailenin talebine ve damak zevkine göre günün yemeklerinin hazırlanması ve sofra kurulumu
 • Evin çamaşırlarının yıkanması ve ütülenmesi
 • Evin her zaman temiz tutulması başlıca görevleri arasındadır.

Tabii ki bunlar genel anlamda sıraladığımız işler arasında yer almaktadır. Ev içerisinde ailemize uyumlu olarak, ailemizin talep ve isteklerine göre gün içi iş planı yapılabilmektedir. Ev içerisindeki düzen 2 farklı şekilde ilerlemektedir. Ya bu düzen, Özbek bakıcıya güvenerek tüm sorumluluğu ona vermekten geçer, ya da sizin yönlendirdiğiniz kural ve işlere uymaktan geçer. Bu da evinizde başlattığınız bakıcının özelliklerine ve tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Durum yakın sevdiklerimiz olduğunda tüm sorumluluğu bakıcıya bırakmak her zaman kolay olmasa da, kurallar doğrultusunda bakıcılar tüm sorumlulukları alabilmektedirler.

Vip Özbek Bakıcı Hizmeti

ozbek-bakici-2

Az tecrübe sahibi bir bakıcıyı uygun ücretle evinizde başlatmak isteyebilirsiniz, ama işleriniz doğru yapılamayabilir; ya da yüksek maaşlı tecrübeli olduğunu düşündüğünüz bir bakıcıyı evinizde başlatmak isteyebilirsiniz, yine aynı şekilde işleriniz doğru yapılmayabilir. Bu durum her ne kadar siz personel çalıştırma konusunda tecrübe sahibi olsanız da, birlikte çalışmaya karar verdiğiniz ajansın değerlendirmeleri çok önemlidir. Doğru olan bakıcı firması, bakıcıyı size paylaşmadan önce, özelliklerini ve kişiliğini belli süzgeçlerden geçirir ardından yakın çevresinden bakıcı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır. Özbek bakıcının, bakıcılık yapabilir yetkinliği ajans tarafından onaylandıktan sonra size sunulur.

Bu araştırmanın en önemli iyi sonuçlarından bir tanesi, bakıcı ile aileyi doğru eşleştirme yapmaktır. Ailenin özelliklerine göre bakıcıyı, bakıcının özelliklerine göre aileye yönlendirmek, her üç taraf için de zaman kaybını önler ve ajans sayesinde uzun zamanlı bir çalışma yapısı ortaya çıkmış olur.

Elbette her eşleşmede uyum %100 olarak diyemeyiz. Her zaman aile-bakıcı eşleşmesinin yüzde yüz uyumlu olmasının da hiç bir gerçekliği yoktur. Ancak biz Vip Yardımcı firması olarak çok büyük oranda doğru eşleşmeleri sağladığımızı garanti ediyoruz. Sorun olduğu durumlarda aile ile bakıcı arasındaki iletişim ajans üzerinden yürür ve ortak bir payda da buluşulduğunda sorun baştan çözülmüş olur. Bu zamana kadar kötü imaj çizen ajanslar bizi de zor durumda bırakmışlardır.  Artık ailelerimiz her ajansa biraz daha temkinli, mesafeli olarak yaklaşmaktadırlar. Aileye personel hizmetini verdikten sonra ortadan kaybolan bakıcı ajansların geride bıraktığı enkazları, biz legal olarak çalışan bakıcı ajansları toparlamaya çalışıyor.

Bizimle çalışmak isteyen ailemize, biz ne kadar kendimizi anlatırsak anlatalım, ne kadar översek övelim doğru bakıcı bulacağımızdan %100 emin olamıyorlar, emin olmamalıdırlar da. Yeni çalışmaya başlayacakları Özbek bakıcı ajansının ne garantiler verdiğine bakarak, nasıl çalıştıklarına bakarak, nasıl profiller gönderdiklerine bakarak karar vermelidirler. 2012 yılından beri hizmet veren firmamıza yeni bir ailemiz geldiğinde hep bu soru işaretleri varken, daha önce bizimle çalışmış mutlu ailelerimizden gelen referanslı ailelerde, bu soru işareti hiç olmamaktadır. Çünkü bir örnek mutlu aile, doğru eşleşmeyi fiziki olarak görmektedirler.

Özbek Bakıcı Nasıl Bulunur?

ozbek-bakici-3

Çoğu ailemizin ilk yaptığı hatalardan biri de, tanıdıkları kişilerden bir bakıcı bulmaya çalışmak oluyor. Genel anlamda birçok ailemizden dinlediğimiz kadarı ile, tanıdıktan bulunan bakıcı hep kötü sonuçlanıyor ve o tanıdık ile de aile ilişkileri bozuluyor. Bu nedenle ne tanıdıklarınızla aranızı bozun ne de siz mağdur olun. Özbek bakıcı bulmak için en doğru adım, legal olarak çalışan bir bakıcı ajansı ile arayışa girmektir. Sözleşmeli olarak çalışan bu ajanslar size doğru adayları yönlendireceği gibi, herhangi bir sorun olduğunda çözüm de bulunmaktadır. Sorunların da kolay çözüleceği düşünüldüğünde bir firma ile çalışmak en doğru karar olacaktır.

Legal bakıcı ajansları büyük oranda diğer her şeyde olduğu gibi internet üzerinden bulunabilir. İnternet üzerinden bulunan firma fiziki olarak karşımızda olmadığı için, legal olduklarını sorguladıktan sonra çalışmaya başlamak daha doğru olacaktır. Bulunan doğru Özbek bakıcı firmasının sözleşmeleri ve diğer tüm detayları incelendikten sonra adaylar talep edilmeli ve size en uyan aday ile deneme çalışmasına başlanmalıdır.

Vip Yardımcı firması olarak 2012 yılından beri neredeyse tüm uyruklarla çalışma imkanımız oldu. Çalıştığımız uyrukları da yıllar içinde sürekli olarak inceledik ve doğru saptamalarda bulunmaya çalıştık. Her millette iyiler de var kötüler de var sözü doğru olsa da; bazı milletler gerçekten iyi çalışıyor ve kötü sayısı yok denecek kadar az. Özbekistan vatandaşları da bizim kültürümüze, yediğimiz yemeklere daha yakın oldukları için, anlaşmamız da hızlı oluyor. Sevdiklerimize bakıcılık yaparken veya evimizi “şartlı, şurtlu” sözü gibi temizlerken, bizim isteyebileceğimiz gibi yapıyorlar. Bir Endonezyalı, Filipinli bakıcıya alışmamız zaman alabilir, ancak bir Özbek bakıcı adayına alışmamız hızlı olmaktadır.

İnternetten, bize tüm iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarımız üzerinden, telefon ile arayarak, mail göndererek, web sitemizden form doldurarak veya Whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Biz de Vip Yardımcı firması olarak tabii ki direk bize başvuru da bulunan bakıcı adaylarını size yönlendirmiyoruz. Daha önce eşini, dostunu akrabalarını bizim iş yerlerine verdiğimiz, akabinde personel sorumlumuzun işini deneyimlediği adayları size yönlendirmekteyiz. Bu deneyimlemelerin sonucunda size uygun aday olarak belirlediğimiz adaylar size paylaşılmaktadır. Bu sektörde Profesyonel Bakıcı firması ile aynı çatı altında hizmet vermekteyiz. Sizi de mutlu ailelerimiz arasında görmekten onur duyarız. Bizi arayarak doğru Özbek bakıcınıza hızlıca ulaşabilirsiniz.

2 Yorum
Eskiler
Yeniler En Çok Oylanan
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp