İNGİLİZCE BİLEN BAKICI

İngilizce Bilen Bakıcı

İngilizce Bilen Bakıcı

İngilizcenin hayatımızdaki önemi tartışılmaz bir gerçek olmuştur. Hem ticari işlerde, hem eğitimlerin içeriğinde, hem de gelecek dönemim asıl işleri olan teknoloji altyapılı tüm kollarda İngilizce gereklidir. Bilmeyen öğrenemeyen bireyler çağın gerekliliklerinden ve de piyasadaki rekabetten geri kalabilirler. Bir yabancı dil öğrenmenin en kolay yollarından biri de çok erken yaşta öğrenmeye başlamaktır. Çocukken her bilgiyi beynimiz kolayca kaydeder ve pratik yapıldıkça öğrenim kolaylaşır.

Yabancı dil veya herhangi başka bir eğitimde pratik yapmak çok önemlidir. İngilizce pratik yaptıkça, konuşmaya çalıştıkça gelişir artar. Karşınızda size İngilizce konuşan kişiye zorunlu olarak cevap vermeye çalıştığınızda, bir süre zorlansanız da, belli bir zamandan sonra artık otomatik olarak cevaplar hazır şekilde konuşmaya başlar hale gelmektesiniz. Bu yüzden gündelik hayatınızda yanınızda İngilizce konuşan bir kişinin olması size çok yarar sağlayacaktır. Siz anlamadan zaten İngilizce öğrenmeye başlayacaksınız bile. Yıllardır ebeveynler bile İngilizce konuşmuyor olabilir. Ebeveynlerde bakıcıya bir düzen anlatmaya çalıştıklarında veya günlük diyaloglarda yapmış oldukları İngilizce pratik ile unuttukları İngilizceyi yeniden öğrenmektedirler. Yıllar içinde kaybolan akıcı konuşma İngilizce bilen bakıcı ile yapılan pratikler sonrasında akıcı hale gelecektir.


0536 301 74 34


Siz de çocuğunuzun daha küçük yaşlardan İngilizce bilen bakıcı ile büyümesini isterseniz, bizimle iletişime geçerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. İngilizce bilen Bakıcı seçiminde de kriter belirleyebilirsiniz. Örneğin Türkçe de biliyor olsun veya hiç Türkçe bilmesin sadece İngilizce konuşsun gibi. Hiç Türkçe bilmeyen bir bakıcı sizi bir zaman zorlasa da bir süre sonra daha doğru bir kriter olduğunun farkına varacaksınız. Çocuklarımız gerçekten çok akıllılar, eğer ki İngilizce bilen bakıcının Türkçe de bildiğini anladıklarında, artık İngilizceyi arka plana atmaktadırlar. Türkçe olarak karşılık beklemekte, Türkçe olarak cevaplar vermektedir. Halbuki bakıcınızın hiç Türkçe bilmediği durumda, çocukta kendini İngilizce konuşma konusunda zorlayacak ve bir sür sonra gerçekten her konuşma İngilizce olarak devam edecektir.

İngilizce Bilen Bakıcı İş Yapar Mı

Tamamen sizin taleplerinize ve istediğiniz özelliklere göre İngilizce bilen bakıcı adayları bulmaktayız. Bizimle iletişime geçmenizin ardından, evinizde ne iş yapılmasını istediğiniz sorulur ve bakıcınızda aradığınız özellikler sorulur. Siz sadece çocuğunuzla ilgilensin ve çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılasın istiyorsanız, örneğin;

  • Çocuğun yemeğinin yedirilmesi
  • Çocuğa eğitici ve fiziki aktivitelerin yaptırılması
  • Çocuğun duş aldırılması ve öz bakımının yapılması
  • Çocuğun alt değişimi
  • Çocuğun uyutulması ve gece kontrol edilmesi

ingilizce-bilen-bakici-2

gibi işler ile İngilizce bilen bakıcı ilgilenebilir ve tam performans alınabilir. Bu şekilde çocuğunuzdaki tam ilgi onun gelişimini de olumlu yönde etkileyecektir. Ancak bunların yanında ev işi de yapılsın istiyorsanız, elbette bakıcınız ev işlerine de destek olabilir. Ancak çocukla veya bebekle ebeveynleri ilgilendiği zamanlarda bu mümkün olacaktır. Diğer türlü bakıcının odağının çocuktan çıkması, hem diğer işlerin de tam olmamasına hem de kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Yemek yapma konusunda çok iyi olmadıkları yıllar içinde edindiğimiz tecrübeler arasındadır. Standart yemekleri rahat yapabilmektedirler, örneğin; makarna, pilav, çorba, kızartma gibi. Ancak diğer yemekleri de siz öğrettikçe ve sizin damak tadınızı öğrettikçe yapabilir duruma gelmektedirler. Yemek konusunda kültürümüze ve el tadımızın biraz gerisindeler demek doğru olacaktır. Ev işleri konusuna geldiğimizde; ev işlerinde gerçekten iyi iş çıkarmaktadırlar. Temizlik başta olmak üzere, çamaşır ütü gibi diğer ev işlerinde de iyi iş yapmaktadırlar.

Bakıcınızı hem ev işleri hem çocuk, bebek bakımı olarak her işi yapması üzerine aldığınızda, bakıcınızın çocukla olan zamanı bölünecek ve İngilizce yönündeki gelişimi azalacaktır. Bu şekilde olan iş yapılarında, İngilizce bilen bakıcı yerine diğer uyruk daha mantıklı olabilir. Ancak her durumda ev içinde sürekli İngilizce konuşulması, tabii ki aile bireylerinin tamamın hiç değilse kulak aşinalığıyla İngilizce öğrenmelerini sağlayacaktır. Kaldı ki günün belli bölümlerinde çocukla İngilizce konuşularak ilgilenilmesi, belli saatlerde İngilizce öğretilmesi, çocuğun İngilizcesini geliştirecektir.

Sonuç olarak İngilizce bilen bakıcılar hem çocuk-bebekle ilgilenebilir, İngilizce öğretebilir, hem de ev işlerini yapabilirler. Ev işlerinde temizlik, çamaşır-ütü ve basit yemeklerin yanında siz öğrettikçe iyi yemekler de yapabilirler.

Hangi Uyruklar İngilizce Biliyor

Yıllardır takip ettiğimiz kadarıyla İngilizce biliyorum diyen her aday İngilizce bilmiyor. Türkmenistan, Özbekistan, Azerbaycan uyruklu vatandaşların çoğu dışarıdan veya ilkokullardan biraz öğrendikleri İngilizce ile başarabileceklerini sanıyorlar, ancak yetersiz oluyor. Yüksek okul ve dil eğitimi alan adayları bu grubun dışında bırakıyoruz, çünkü yüksek öğrenim görmüş adaylar genellemek gerekirse bakıcılık işi tercih etmiyorlar. Bizim işimizde de çocuk bakıcılığının yanında ev işleri de eklenebildiği için, genel olarak çalışmıyorlar. Elbette istisnalar hariç; yüksek İngilizce eğitim almış olan adaylar da bulabiliyoruz, ancak aylık ücretleri diğer çalışanların neredeyse iki katı. Bu sebeple maaş nedeniyle ailelerin çok tercihi olmuyorlar. Bizim çalıştığımız adaylar okullardan veya ülkelerinden genel İngilizce eğitimi almış ve öğrenmiş olan kategoride yer almaktadır.

ingilizce-bilen-bakici-3

İngilizce bilen bakıcı adaylarını size yönlendirmeden önce kendimiz de test ediyor ve uygunsa size yönlendiriyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi “iyi veya kötü uyruk yoktur, iyi veya kötü birey vardır.” Bu sebeple bizim için uyruk çok önemli değildir. Ana dili İngilizce olan Ugandalı adayların bile içerisinde çok kötü İngilizce konuşan bakıcı adayları mevcut. Tabii ki de bu adayları müşterilerimize yönlendirmiyoruz. Yoğunlukla çalıştığımız Etiyopyalı ve Ugandalı adaylar arasında en doğrularını seçerek, gerçekten iyi olan adayları yönlendiriyoruz. Bu uyrukların dışında Kenyalı, Zimbabveli, Nijeryalı, Sierra Leoneli adayları ailelerimizle buluşturmaktayız. Müşterimizin tamamen isteğine bağlı olarak bakıcıları yönlendirmekteyiz.

Sizin taleplerinizin yanı sıra bu işi yıllardır yapan bir firma olarak, bizim de görüşlerimizi dikkate almanız size büyük katkıda bulunacaktır. Çünkü büyük oranda İngilizce bilen bakıcıları biz tanımaktayız. Sizinle görüştürme yaptığımız adayların, işe ne kadar istekli olduklarını ya da sizin evinizin özelliklerine gerçekten uyup uymadıklarını arka planda biz görmekteyiz. Bakıcı adaylarının daha önceki iş tecrübelerini, eğer bizim tarafımızdan daha önce işe girdilerse, o işte nasıl çalıştıklarını veya neden ayrıldıklarını, kişisel özelliklerini, ne kadar iş yapabileceklerini, ne kadar uzun çalışabileceklerini yüzde yüz olmamakla birlikte biz bilmekteyiz. Ailelerimiz genel anlamda bizim yönlendirdiğimiz adaylar içinde özellikle önerdiğimiz adayları dikkate almaktadır ve işe başlatmaktadırlar.

İngilizce Bilen Bakıcı Hizmeti

Sadece müşteri odaklı çalışan bir firma değiliz. Aynı zamanda bakıcının da arkasında duran bir firmayız. Çünkü bu iş sadece müşterinin mutlu olduğu şekilde devam edemiyor. Bizim ana misyonumuz uzun süreli bir çalışan, işveren birlikteliğini yakalamaktır. Bakıcı da mutlu olacak ki, işvereni her zaman mutlu etsin. O yüzden doğru iş tanımıyla, doğru bakıcı yardımcıyı eşleştirmeye çalışıyoruz. Bu şekilde uzun süreli bir çalışma yapısı ortaya çıkıyor. Zaten bu kavramın sonunda İşveren mutlu oluyor. Yine asıl amacımızı gerçekleştirerek ailemizi memnun etmiş oluyoruz. Biz bu sektörde 2012 yılından beri Profesyonel bakıcı firması ile ortak olarak hizmet sağlamaktayız.

Ana misyonumuzun uzun süreli işveren-çalışan birlikteliğini sağlamak olduğunu vurgulamıştık. Biz ailemize onlarca bakıcı adayı paylaşabilir ve birçoğunu bizim önermemizle işe başlatabiliriz. Ancak bakıcının o eve uygun olmaması, evde sürekli bir bakıcı sirkülasyonunun yaşanması ailemizi de psikolojik yönden olumsuz etkileyecektir. Aynı zamanda ailemizin onayladığı aday dahi olsa, bakıcının aklına yatmayan kurallar sonrasında yine iş yapısını bozulabilecektir. Bu nedenle doğru eşleşme bizim kırmızı çizgimiz, ve ailelerimize sunduğumuz en büyük hizmetimizdir.

Abone
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En Çok Oylanan
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp