HİZMETÇİ

Hizmetçi

Hizmetçi

Genel anlamda evinizdeki tüm işler ile ilgilenecek hizmet yapımızın adıdır. Kültürümüz gereği temizliğe çok önem vermekteyiz. Tabiri yerindeyse şartlı, şurtlu temizlik yapacak hizmetçi personeller ile çalışmayı istemekteyiz. Yapılan temizlikte sadece görünen yerlerin değil, aynı zamanda dip bucak dediğimiz şekilde temizlik yapılmasında da ısrarcı olmalıyız.

Çalışacak olan personellerin tamamının daha önce eşini, dostunu, akrabalarını bizim iş yerlerine yerleştirdiğimiz ve akabinde personel sorumlumuzun deneyip onayladığı adaylardan size yönlendirmekteyiz. Bu şekilde tanıdığımız ve işini bildiğimiz kişiler ile sizi görüştürme yaptırmaktayız. Sonucunda ise her 3 tarafa da zaman kaybı yaşatmadan uzun vadeli bir yardımcı hizmeti sağlanmaktadır.

Evin temizlik işleri, yemek işleri, çamaşır ütü ve diğer tüm işleri profesyonelce yapacak olan hizmetçi adayları ile hızlıca görüşme yapabilirsiniz. Vip Yardımcı olarak Türkiye’de bulunan tüm uyruklar ile çalışmaktayız. Sadece bizimle iletişime geçmenizin ardından, bize belirttiğiniz tüm özelliklerdeki yardımcı personeller ile görüşmeleriniz ayarlanmaktadır. Size paylaşılan adayların arasından seçiminiz sonrasında hızlıca bir hizmetçiyi işe başlatmaktasınız. Bir yardımcı da olmasını istediğiniz kriterler kısaca aşağıdaki gibidir;

  • Uyruk seçimi
  • Dil seçimi
  • Yaş seçimi
  • Sertifikalı aday seçimi
  • Eğitim seçimi
  • Tecrübe ve referansları

0536 301 74 34


Yatılı veya Gündüzlü Hizmetçi

Tamamen ihtiyacınız ne ise ona göre hizmet sağlamaktayız. Sizin bize belirttiğiniz ihtiyacınız doğrultusunda araştırmalarımıza yönelmekte ve size uygun adayları karşınıza çıkarmaktayız. Bu şekilde hiç zaman kaybetmeden siz ne istiyorsanız, o sonuca hızlıca ulaşmaktayız. Ailemiz bizi aradığında bu konuda hala düşünce aşamasında olabilir, net olarak karar vermemiş olabilirler. Ailemizle karşılıklı iletişim sonrasında, net olarak gündüzlü mü yoksa yatılı mı bir hizmetçi ihtiyacı olduğuna karar veriyoruz. Sonuca göre de araştırmalarımıza başlıyoruz. Bu şekilde doğru hedef belirlenmiş oluyor ve ailemizin karşına istediği gibi adaylar çıkıyor.

hizmetci-3

Ailemize yeni bir gündüzlü çalışan hizmetçinin işe başladığını örnek vermek gerekirse; bu koşullar ailemize yeterli olmuyor olabilir. sabah 8-akşam 5 veya sabah 9-akşam 6 saatleri ailemizin ev hizmetlerine yetmiyor olabilir, evden geldiklerinde hizmetçiden hizmet almaya devam etmek isteyebilirler. Bu durumda sözleşme süremiz içinde gündüzlü yardımcıdan yatılı yardımcıya geçmemiz mümkündür. Yine aynı şekilde ailemize yatılı bir hizmetçinin başladığını örnek vermek gerekirse; ailemiz sürekli evin içinde yabancı birinin de kalmasından memnun olmayabilirler, özel alanlarının ihlal edilmemesi için yatılı hizmetçiden gündüzlü hizmetçiye geçmek isteyebilirler. Bu durumda yine sözleşme süremiz içerisinde yatılı yardımcıdan gündüzlü yardımcıya geçmemiz de mümkündür.

Tüm bu örnekler henüz evde hizmetçi deneyimi olmayan, ilk defa hizmetçi alan ailelerimiz için geçerli olabilirken, ailelerimizi bizim yönlendirmelerimizle doğru hedeflerine ulaştırmaktayız. Daha sonrasında fikirleri değişse dahi, ailelerimizi mağdur etmeden taleplerine karşılık vermekteyiz. Bu şekilde evde yardımcısız kalmadan, iş yapılarını değiştirseler dahi, evlerine yeni adayları başlatmaktayız. Bir de kendinden emin olan, daha önce çok fazla yardımcı çalıştırmış, deneyimi olan ve ne istediğini tam olarak bilen ailelerimiz vardır. Onlar zaten en başta nasıl başladılarsa genel anlamada o şekilde devam etmektedirler.

Hizmetçi Ne İş Yapar

Sizin belirlemiş olduğunuz işlerin yanı sıra tüm ev işleri olarak genelleyebiliriz. Tamamen sizin kurallarınıza uyacak şekilde evde ne iş yapılması gerekiyorsa yapmaktadırlar. İşlerin tamamı bir şekilde genel olarak anlatılabilir ama bu işlerin hangi kurallara e nasıl yapılacağını ailemiz belirlemektedir. İşin yapılış şekli ve detaylarımızı ailemiz belirler ve kurallar çevresinde iş yapacak adaylar ile çalışmak isterler. Bu kuralları genel olarak madde madde yazmamız gerekirse, aşağıya göz atabilirsiniz;

Temizlik: Evin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Eviniz çok büyükse; hizmetçi her gün maksimum 1 kat (2-3 oda) temizleyerek, gün gün evin tamamını bitirebilir. Örnek vermek gerekirse; 4-5 banyolu 7-8 odalı evlere sürekli olarak hizmet sağlamaktayız. Bu tür bir evin bir gün içerisinde temizlenmesi beklemek zaten anlamsız olacaktır. Bu yüzden personeliniz veya siz iş bölümü yaparak, temizliği planlayabilirsiniz. Eviniz çok büyük değil küçük ise, evin her gün tamamı süpürülüp temizlenebilir. Dip köşe her yer temizlensin istiyorsanız, yardımcınıza zaman tanımalısınız. Diğer türlü her işin her gün yapılmasını beklemenin gerçeklik payı yoktur. Ama doğru zamanlama ile yapılan işten de iyi sonuç beklemek elbette ailelerimiz en büyük hakkıdır.

hizmetci-2

Yemek: Her çalışanın kendi yemek yapma şekli ve el lezzeti olmakla birlikte, her evin de damak tadı değişmektedir. Hizmetçinize yemeklerin nasıl yapılması gerektiğini gösterdiğinizde, size uygun olarak yapmaya devam edecektir. Personelinizin gelir gelmez size uygun olarak yemeklerini yapmasını beklemek zaten olanaksızdır. Ancak bir personel ya yemek yapmayı biliyordur ya da bilmiyordur. Bilen bir personel nasıl yapıldığını göstermeden sadece siz söylediğinizde dahi size uygun yemekleri yapabilir. Yemek yapmak, çeşitli yemek yapmak zaman alabilir, evde çocuk veya yaşlı bakımı yoksa, evde temizlik ve yemek işleri aynı anda yürüyebilir.

Çamaşır ve Ütü: Günlük olarak evinizde yıkanması gereken ve ütülenmesi gereken kıyafetler olmaktadır. İstinasız olarak bu işlerin haftanın bir gününde veya çok çamaşır çıkan bir ev ise her gün olmak şartıyla temizlenip ütülenmesi gerekir. Evde yaşayan memur, pilot veya iş adamlarının olmazsa olmaz ütü talebi için iyi ütü yapan hizmetçi olması gerekmektedir. Çünkü iş kıyafetlerinin temiz ve ütülü olması bir prestijdir. Sizin nasıl göründüğünüz kıyafetlerinize bağlı olmakla birlikte, ütülü kıyafetler olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir konudur. Çamaşırların her daim temizlenmesi ve güzel ütülenmesi iyi ve tecrübeli yardımcılar ile mümkün olabilir.

Çocuk ve Bebek Bakımına Yardım: Doğru iş planı yapılarak, ev işlerinden geriye kalan zamanlarda, çocuklarla aktivite yapabilirler, çocukların yemek ve öz bakım gibi ihtiyaçlarına yardımcı olabilirler. Ama doğru iş planı yapılabilirse bu mümkün olabilir. Diğer türlü yardımcınızdan yemek, temizlik, çamaşır-ütüyü beklerken bir de çocuklarla ilgilenmesi beklemek, yardımcınıza haksızlık olacaktır. Bu nedenle hizmetçinizin gün içi planını saat saat yapıyor olmanız, hem sizin için hem de yardımcınız için büyük rahatlıktır. Ne zaman ne iş yapılacağını bilmek, işlerin planlı şekilde hepsinin tam olarak yapılması anlamına gelir. Bu şekilde ev işlerini yardımcınızın inisiyatifine bırakmamış olursunuz.

Yaşlı ve Hasta Bakımına Yardım: Doğru iş planı yapılarak, ev işlerinden geriye kalan zamanlarda, Yaşlı yakınlarınızın yemek ve diğer bakım gibi ihtiyaçlarına yardımcı olabilirler. Yaşlınızın öz bakımına, yemeğinin yedirilmesine, kıyafetlerinin temizlenmesine, duş aldırılmasına, yattığın yerin hijyenik olmasına gibi birçok konuda yardımcı olabilirler. Ancak hep bahsettiğimiz üzere doğru zaman planlaması yapılarak. Çünkü siz evinize bir yaşlı veya hasta bakıcı almıyorsunuz, eviniz için bir hizmetçi alıyorsunuz.

İş tanımını en başta doğru olarak yapmak, hem sizin için hem de yardımcı için hayati önem taşır. Bu şekilde çalışma yapısı uzun dönem devam edebilir. Yardımcıların yapacağı işler arasında, hepsi benzerlik gösterse de, iş tanımlarının hepsi birbirinden çok farklıdır. Bu nedenle iş tanımı yapmak çok önemlidir.

Vip Hizmetçi Hizmeti

Sektördeki 10. yılımızı kutlarken, bu başarımızda ortak olarak çalıştığımız Profesyonel Bakıcı firmasının da katkısı büyüktür. 2012 yılından beri hizmet verdiğimiz bünyemizde, birçok ailemizi hizmetçileri ile buluşturarak uzun vadeli bir çalışan-işveren yapısı oluşturmaya çalıştık. Bunu gören ve bilen ailelerimizde bize katkıda bulunarak referans oldular ve bu zamana kadar gelmemizde rol oynadılar. İçtenlikle söylemek istediğimiz bir konu var ki; işini doğru yapan insanlar her zaman başarılı olmaktadır. İşimizi doğru yapıyor ve size doğru hizmet sunuyoruz.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp