EĞİTİMLİ BAKICI

EĞİTİMLİ BAKICI

egitimli-bakici

Çocuklarınızın ve yaşlı yakınlarınızın bakımı her zaman önceliklidir ve bir bakıcı seçmek zor bir karar olabilir. Çocuklarınız için; doğru bakıcıyı bulmak çocuklarınızın sağlığı, güvenliği ve refahı için hayati önem taşır. Bu nedenle, eğitimli bir bakıcı seçmek önemlidir. Eğitimli bakıcılar, çocukların bakımı için gerekli becerilere sahip olmakla birlikte, aynı zamanda çocuklarınızın gelişimine yardımcı olabilecek bilgileri de içeren birçok fayda sağlarlar.

Aynı durum yaşlı yakınlarınız için de geçerlidir. Yaşlınız sağlıklı da olsa hasta da olsa, onun gelişimindeki ve hastalığı yenmesindeki en önemli faktörlerden biri bakımıdır. Bu bakımı sağlayacak eğitimli bakıcı seçimi önem taşımaktadır. Yaşlınıza güler yüz göstererek psikolojisini yükseltecek, onu hayata bağlayacak aktiviteler yapacak ve acil durumlarda gerekli müdahaleleri yapabilecek tecrübede olması gerekmektedir. Biz Vip Yardımcı firması olarak size yönlendireceğimiz bakıcı adayların tümü bu özelliklere uyan adaylardır. Doğru yönlendirmeler ile ne size, ne bakıcıya ne de kendimize zaman kaybettirmeyiz. Bu şekilde doğru eşleşme sağlanmış olur ve işveren ile çalışanın uzun süreli bir çalışma yapısına sahip olmasına aracılık edilir.

Bakıcı adaylarının eğitimi; ülkelerinde gerekli olan okullardan mezuniyetleri ile ve kendi ülkelerinden almış oldukları sektöre ait sertifikalar ile kanıtlanmaktadır. Ya da bizim ülkemizdeki mezuniyetleri ve almış oldukları sertifikalar da geçerlidir. Bunların dışında bir kategori de sayacak olursak, o da tecrübedir. Sertifika veya mezuniyet belgesi gerektirmez, ancak sadece evinizde deneyerek öğrenebildiğiniz, ya da referanslar ile anlamaya çalıştığınız, bakıcı profilidir. Bu profil gerçekten bakıcılık konusunda uzun dönem tecrübe sahibiyse, yeni sertifika almış veya mezun olmuş bakıcı adaylarına göre daha öncelikli seçilmesi gereken adaylardır demek yanlış olmayacaktır. Çünkü uzun dönem sahada bakıcılık yapmış, tecrübe etmiş ve kendisini geliştirmiş olan bu bakıcı profili her ailemizin talep edeceği adaylardan arasındadır.


0536 301 74 34


Eğitimli Bakıcıların Özellikleri

Eğitimli bakıcılar, çocukların bakımında deneyimli olan, çocukların ihtiyaçlarını anlayan ve onlara özen gösteren profesyonellerdir. Bu bakıcılar, genellikle çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve güvenliği konularında eğitim almışlardır ve bu alanlarda uzmanlaşmışlardır. Ayrıca, bu bakıcılar çocukların ihtiyaçlarına uygun etkinlikler planlayabilir ve çocukların gelişimine katkıda bulunacak oyuncaklar ve araçlar sağlayabilirler.

egitimli-yasli-bakiciFiziki aktiviteler ve eğitici aktiviteler; eğitimli bakıcıların çocuklar için en ön planda olan özellikleri diyebiliriz. Eğitici aktiviteler ile, yabancı dil öğrenmelerine, okuma yazmayı hızlı keşfetmelerine-geliştirmelerine, sayılar ile matematiğe geçiş yapmalarına-geliştirmelerine, insani ilişkilerde-iletişimde doğru yönlendirilmelerine, toplumda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda gelişimlerine gibi birçok konuda çocukların gelişimlerini sağlayabilirler. Tabii ki ailenin kural ve tavsiyelerini dikkate alarak çocuğun yönlenmesini sağlamak en doğru yöntemdir. Fiziki aktiviteler ile çocukların fiziki olarak gelişimlerine destek olabilirler. Bakıcının kuracağı oyunlar ve aktiviteler, aynı zamanda çocuğa verilecek cesarette-özgüven de her hareketi yapmaya çalışmasına, vücudun fiziki olarak gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Aynı şekilde yaşlı ve hasta yakınlarınız için de sosyal aktiviteler planlayabilirler; dışarıya çıkmaları, yürümeleri, sinemaya gitmeleri, onları hayata bağlayacak ne varsa düzenli olarak yapılması psikolojik olarak iyiye giden yaşlılarınızın hastalanmamasına veya geç hastalanmasına, ya da hastanızın sağlığın iyiye gitmesine neden olabilecektir. Diğer yandan yaşlı ve hastanızın fiziki aktiviteler ile beden gelişimlerine destek olabilirler. Yaşlımız veya hastamız ayaktaysa kültür fizik hareketleriyle günlük egzersizler yaptırılır, ya da yatalak olan hastaya, eğitimli bakıcının yardımıyla yattığı yerde günlük hareketler yaptırılır. Bu şekilde tüm sağlıkçıların dile getirdiği günlük egzersizler yaptırılmış olunur. Birçok ufak duruma bile mutlu olan yaşlı ve hasta ailelerimizin, hayata bağlanmaları sağlanarak daha mutlu bir hayat sürmeleri sağlanabilir.

Bu iş yapısı ile siz iş hayatınızdan ve sosyal hayatınızdan geri kalmadan, aklınız yakınlarınızda olmadan, endişelenmeden daha rahat bir psikolojiyle hayatınızı sürdürebilirsiniz. Endişelerimizin büyük bir kısmını yakınlarımız oluşturduğundan, eğitimli bakıcı ile bu durumun üstesinden gelmekteyiz.

Eğitimli Bakıcıların Avantajları

Eğitimli bakıcıların en büyük avantajlarından biri, çocukların sağlığı ve güvenliği konusunda iyi eğitim almış olduklarını söylemiştik. Bu özellik ile istenilmeyen olası kazalar da bertaraf edilmiş olur. Bakıcınız gerekli önlemler eşliğinde çocuğunuzu büyüttüğü için aklınız hep rahat olacaktır. Bu bakıcılar, çocuklarınızın sağlığına zarar verebilecek durumları önleyebilir ve doğru müdahaleleri yapabilirler. Ayrıca, çocukların ihtiyaçlarını anlama konusunda da uzman oldukları için, aç kalmamalarına, gerekli hijyenin sağlanmasına, sağlıklarının düzenli olarak kontrol edilmesine olanak sağlayacaktır. Çocukların gelişimini desteklemek için gerekli fiziki aktiviteler, sosyal aktivite ve etkinlikler planlayabilirler.

egitimli-bakici-3

Yaşlılık dönemi, insan hayatının en hassas dönemlerinden biridir. Yaşlı insanların sağlık sorunları ve özellikle de hareket kısıtlamaları, günlük yaşamlarını zorlaştırır. Bu nedenle, yaşlı insanlar bakıma ihtiyaç duyarlar. Yaşlı bakımı, birçok farklı şekilde yapılabilir, ancak eğitimli hasta bakıcının önemi oldukça büyüktür.

 

Eğitimli hasta bakıcının görevleri arasında; yaşlı insanların ihtiyaçlarını karşılamak için birçok görevi yerine getirirler. Bu görevler arasında kişisel bakım, yemek hazırlama, ilaç yönetimi, temizlik ve ev işleri, fiziksel aktiviteler ve doktor randevularına eşlik etmek gibi işlemler yer alır. Eğitimli hasta bakıcılar, yaşlıların günlük yaşamlarını mümkün olduğunca normal ve konforlu hale getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Bu durumun yaşlı yakınınıza getirdiği avantajlar arasında; yaşlıların evlerinde bakılmalarına imkan tanımasıdır.

Yaşlı insanlar genellikle evlerinde rahat hissederler ve bakıcılarıyla daha iyi bir ilişki kurabilirler. Ayrıca, eğitimli hasta bakıcının varlığı, yaşlı insanların sağlık durumlarının daha yakından takip edilmesini sağlar. Bu sayede, erken teşhis ve tedavi imkanı da artar. Eğitimli hasta bakıcılar, yaşlı insanların bakımında oldukça önemli bir rol oynarlar. Yaşlı insanlar, genellikle hareket kısıtlamaları nedeniyle evde kalmak zorunda kalırlar ve bu nedenle sosyal etkileşim içinde olamazlar. Eğitimli Bakıcı ile de bu durumun üstesinden gelebilmekteyiz.

Eğitimli Bakıcıların Fiyatları

Eğitimli bakıcıların fiyatları, seçeceğiniz bakıcının niteliklerine ve deneyimine bağlı olarak değişebilir. Eğitimli veya sertifikalı bir bakıcı diğer bakıcılara göre biraz daha fazladır Ancak, eğitimli bakıcılara yatırım yapmanın, çocuklarınızın güvenliği ve refahı için en iyi seçenek olduğunu unutmayın. Ayrıca, eğitimli bakıcılara yatırım yapmanın uzun vadede de ekonomik bir karar olduğunu unutmayın, çünkü çocuklarınızın gelişimi için sağladıkları avantajlar sayesinde, gelecekteki sağlık, eğitim ve iş fırsatlarında daha önde olacaklardır. Sorunlar daha az avantajlar daha fazla olacaktır. Bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda eğitimli bakıcı fiyatları, yani sertifikalı ve bu alanlardan mezun bakıcı adaylarının, diğer bakıcı adaylara göre daha yüksek olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ücretlerinin yüksek olmasının sebeplerinden biri de bu sektörde çok fazla olmamalarından dolayıdır. Aldıkları birçok farklı eğitim, yakınlarınıza sunacakları katkılar bunu karşılamaktadır.

Vip Eğitimli Bakıcı Hizmeti

İşimizi yaklaşık 10 yılın üzerinde yapan bir firma olarak, birçok yapıda personel hizmeti verme imkanımız olmuştur. Profesyonel Bakıcı firmasıyla ortak bir yolda yürüyerek müşterilerimizi hep mutlu etmek için uğraştık. Müşterimizin kriterleri ne ise, o kriterlere uygun adaylar ile yardımcı olduk. Siz eğitimli bakıcı istiyorsanız, bu özelliklerde, eğer sadece tecrübeli bakıcı istiyorsanız, bu özelliklerde adayları paylaşıyoruz. Çünkü bu şekilde ne müşterimiz, ne biz, ne de personel zaman kaybı yaşamadı. Siz de bizimle iletişime geçebilir ve istediğiniz her an size uygun olan eğitimli bakıcı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Sizi de mutlu ailelerimiz arasında görmekten onur duyarız.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp