AFRİKALI BAKICI

AFRİKALI BAKICI

afrikali-bakici

Son yıllarda, dünya genelinde nüfusun artması ile birlikte, evde bakım ihtiyacı da artmıştır. Bu ihtiyacı karşılamak için birçok aile, diğer uyrukların yanında, çocuk-bebek veya yaşlı-hasta bakımında, aynı zamanda İngilizce konusunda Afrikalı bakıcıların iyi bir seçenek olduğunu keşfetmiştir. Afrikalı bakıcılar, güler yüzlü hizmetleriyle bilinirler ve ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli beceri ve deneyime sahiptir. Sempatik pozitif yönleriyle aileye hem olumlu enerji vermektedirler, hem de bakıcılık konusunda tecrübeleriyle aileleri mutlu etmektedirler.

Afrikalı bakıcılar, yıllarca Avrupa ülkelerinde yaşayan ailelerin güvenilir bakıcıları olmuştur. Özellikle Almanya, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde Afrikalı bakıcılar, Avrupa Birliği vatandaşlarından daha uygun maliyetli olduğu için tercih edilmektedirler. Şimdi de son yıllarda Türkiye’de Filipinlilerden sonra en çok tercih edilen uyruklar arasında yer almaktadırlar. Ülkemizde diğer yabancı vatandaşlara göre daha düzgün, daha doğru yaşayan uyruklar diyebiliriz. Suça karışmazlar, kimseyi rahatsız etmezler, sadece işlerini yaparak para kazanmaya çalışırlar. Bu durumda onları diğer uyruklardan daha öne çıkarmaktadır. Türk ailelerimizin de sıklıkla tercih ettikleri uyruklar arasında yerlerini almaya başlamışlardır.

Bu durum biraz da çalışan bakıcıların maliyetlerinin artmasından dolayı, ailelerin Afrikalı bakıcıları daha çok tercih etmelerine neden olmuştur. Şuan İngilizce konuşan Filipinlilerin ortalama 1300-1400$ maaş talepleri vardır. Ancak Afrikalı bakıcılar bu rakamların daha aşağısında çalışmaktadırlar. Hal böyle olunca da şu an Afrikalı bakıcıların, Filipinli bakıcıların yerini almaya başladıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.


0536 301 74 34


Afrikalı Bakıcıların Avantajları

Afrikalı bakıcıların birçok avantajı vardır. İşte bazıları:

  1. Düşük Maliyet: Afrikalı bakıcıların hizmetleri, diğer ülkelerdeki bakıcılara göre daha düşük maliyetlidir. Bir Filipinli veya Türkmen-Özbek vatandaşlarına göre daha uygun ücretlere çalışmaktadırlar.
  2. İyi İletişim Becerileri: Afrikalı bakıcılar özellikle İngilizce, Arapça başta olmak üzere Fransızca, İspanyolca ve Portekizce gibi çeşitli dilleri konuşabilme becerisine sahiptir.
  3. Esnek Çalışma Saatleri: Afrikalı bakıcılar, ev sahiplerinin belirlemiş oldukları çalışma saatlerine uygun olarak çalışabilirler. Gündüzlü çalışma yapılarında istenilen saatler, aynı şekilde yatılı çalışma yapısında da ailenin kurallarına göre çalışma saatlerinde esneklik göstermektedirler.
  4. Kültürel Farkındalık: Afrikalı bakıcılar, ev sahiplerinin kültürlerine saygı gösterir ve uyum sağlarlar. Şu ana kadar ülkemizde en sakin ve düzenli yaşayan uyruklar arasındalar diyebiliriz.
  5. Bakıcılık Tecrübesi: Erken yaşta çocuk sahibi oldukları için, bebek ve çocuk bakımında tecrübe sahibidirler. Ekonomiye bağlı olarak da erken yaşta çalışmaya başlamışlardır. Buna bağlı olarak bakıcılık konusunda tercih edilen tecrübe Afrikalı adaylarda bulunmaktadır.
  6. Ev İşi Tecrübesi: Temizlik konusunda çok fazla çalışkanlardır. Daha önce çalıştıkları yerlerden tecrübede edindikleri için evde siz iş göstermeden de iş yapabilirler. Aynı zamanda vereceğiniz programa göre de işlerini yapabilirler.

Afrikalı Bakıcıların Uzmanlık Alanları

afrikali-bakici-3

Afrikalı bakıcılar genellikle çocuk bakımı, yaşlı bakımı ve ev işleri konusunda uzmanlaşmışlardır. Bazıları, tıbbi ihtiyaçları olan insanlar için bakım hizmetleri sunmaktadır. Afrikalı bakıcılar, genellikle ihtiyaç duyulan becerileri kazanmak için eğitim almışlardır. Programlı çalışmayı çok severler. Ailelerin gün içerisinde kendilerine vermiş oldukları görevleri harfiyen yaparlar. Genelde ailelerimize bu konuda fikirler sunmaktayız; Afrikalı bakıcı çalıştırmaya başladıkları zaman onlara bir plan program verilmesinin çok işe yaradığını ve bu plan-programı aksatmadan işlerini bitirmeye çalıştıkları bir gerçektir. Siz program vermeden de elbette işlerini yapabilmekteler, ancak program işlerin zamanında bitmesine yarayan en işlevsel araçlardan biridir.

Yurt dışında birçok ülkede çalışmış ve hali hazırda Türkiye’de bulunan adaylardan ailelerimize yönlendirme yapmaktayız. Genelde ailelerimizi görüşme sırasında her şeyi anlatmaları konusunda uyarmaktayız. Evde yapılacak olan işleri detayları olarak bilmek isteyen Afrikalı Bakıcılar bu işlerinde çok dışına çıkmak istemezler. Ama verdiğiniz kurallar tablosunu da bire bir olarak yaparlar.

Afrikalı Bakıcıların Uyrukları

Genel olarak şuan Türkiye’de bulunan uyruklar; Etiyopya, Uganda, Kenya, Nijerya ve Sierra Leone’dir. Çoğunluk olarak yazılan uyruklar bulunurken, Afrika’nın diğer ülkelerinden de az bir topluluk vardır. Hangi uyrukları tercih edeceğiz diye sorabilirsiniz, her milletin iyileri ve kötüleri olabilir. Ancak biz firma olarak uyruk bazlı değil kişi bazlı çalışıyoruz. Bu sebeple güvendiğimiz ve bildiğimiz adayları size paylaşıyoruz. Ancak genel ve çoğul anlamda birinci sırada Ugandalılar, ikinci sırada Etiyopyalılar var diyebiliriz. Ugandalılar çok yoğun olarak ülkemizde yaşamaktadırlar. Bakıcı adaylarından da en çok kriter ve personel seçimini bu topluluklardan yapabilmekteyiz.

Yabancı Dilin Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Ülkemizde ana dil olarak Türkçe konuşulmaktadır. Ancak kimse inkar edemez ki Dünya’daki ortak dil İngilizce ve bilgisayar ana dili İngilizcedir. Rekabet dünyasında olduğumuz için, toplumdaki diğer kişilerden öne geçmek için, çalıştığımız şirkette yükselmek için ve kendimizi kültürel anlamda da geliştirmek için İngilizceyi öğrenmemiz şarttır. Bu sebeple daha çocuk yaştan öğrenilecek olan İngilizce dili çocuğunuzu gelecek anlamında çok büyük katkı sağlayacaktır. Ev içerisinde sürekli olarak İngilizce pratik yapılıyor olması ister istemez kulak dolgunluğu yaratacak ve öğrenilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Yeni dünya işleri arasında yazılım geliştirme ve bilgisayar mühendisliği gibi birçok bilgisayara dayalı meslek yer almaktadır. Durum bunu gösterirken, kodlama ve diğer tüm içerikler İngilizceyken, öğrenmemek veya öğretmemek hata olacaktır.

Firma Yapımız

afrikali-bakici-4

İhtiyaç, talep ve çözüm sistematiğiyle ilerleyen ajansımız, size sadece kriterlerinize uygun olan adayları paylaşacaktır. Siz çocuk bakıcısı istiyorsanız size yaşlı bakmış aday paylaşılmaz, veya ev işlerine yardımcı birini istediğinizde çocuk bakıcısı gönderilmez. Durum bu şekilde olunca da tüm müşterilerimiz ihtiyacına uygun adayla çalışmaya başlar ve hayatı daha da kolaylaşır. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Uzun yıllardır bu işi yapan bir firma olarak , ailelerimiz bize ulaşıp ihtiyacını belirttiğinde, hızlıca personel havuzumuzdaki adaylardan doğru kriterlere uygun olan kişiler seçilir ve bakıcı arayan ailemize paylaşılır. doğru kişi ile eşleşme sağlandığında artık uzun dönemli bir çalışma yapısının temeli oluşmuş olur. Çünkü ailenin ne istediği bellidir, personele paylaşılır, görüşmeler yapılır, her iki tarafında her kuralı kabul etmesinden sonra iş başlangıcı yapılır. Uzman ekibimiz genel anlamda ilk personelde doğru adayı aile ile buluşturmaktadır. Artık her şey pratiğe kalmıştır. Bu süreçte sözleşme süremiz içinde herhangi olumsuz bir durum yaşanması halinde hızlıca destek olunur. Sorun aile ve bakıcı arasında çözülebilirse bir şekilde iletişim halinde çözülebilmektedir. Ancak çözülemeyecek bir durumsa yeni aday ile aileye destek verilmektedir.

İşlerimizin bir çoğunu 2 firma olarak sürdürmekteyiz. Profesyonel Bakıcı firması ile uzun dönemdir Afrikalı Bakıcıları ailelerimiz ile buluşturmaktayız. Her başarılı firma, belirli bir vizyona sahip olmalıdır. Vizyon, bir firmanın gelecekte nereye ulaşmak istediğini belirler ve şirketin uzun vadeli hedeflerini yansıtır. Vizyon, şirketin yönünü belirler, çalışanların motivasyonunu artırır ve müşterilerin bağlılığını sağlar.

Firma olarak bizim vizyonumuz, müşterilerimize uzun vadeli, kaliteli ve güvenilir hizmet sunarak, piyasa içinde lider bir konuma yükselmektir. Müşterilerimiz bizim için her zaman önceliklidir ve müşteri memnuniyeti, en üst önceliklerimizden biridir. Müşteri memnuniyetini artırmak için, müşterilerimizle yakın ilişkiler kurarak, onların ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en uygun çözümleri sunmak istiyoruz. Vizyonumuz sadece müşterilerimiz için değil, aynı zamanda çalışanlarımız için de önemlidir. Çalışanlarımızın vizyonumuza inanmaları ve ona bağlı kalmaları, şirketimizin başarısı için kritik bir faktördür. Çalışanlarımızı sürekli denetleyerek, referanslarını ve işlerini kontrol ederek müşterilerimize daha iyi hizmet sunmalarını sağlıyoruz. Vizyonumuzu gerçekleştirmek için, şeffaf ve çözüm odaklı çalışarak rakiplerimizden ayrılmayı hedefliyoruz.

Abone
Bildir
guest
0 Yorum
Eski yorumlar
Tüm yorumlar
× WhatsApp